Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

První den školy zahájili tradičním vlajkovým ceremoniálem

  • Studénka,

Začal nový školní rok. Jeho zahájení si slavnostně užili také v Základní škole Butovická. Na počest této události zde vyvěsili i vlajky.

Začátek školního roku signalizovalo u Základní školy Butovická vyvěšení české vlajky spolu s tou, která je symbolem města Studénka. Je to zde tradiční ceremoniál.

Aranka Horváthová, ředitelka ZŠ Butovická: “Do naší školy přišlo 32 nových prvňáčků, které jsme rozdělili do dvou prvních tříd. Jsem ráda. Že se k nám děti vracejí, o prázdninách jsme pro ně připravili spoustu překvapení. Naše škola byla ve velké rekonstrukci, kterou jsme zvládli i díky našemu zřizovateli městu Studénka.”

Jako památku na první školní den tu děti dostaly několik upomínkových dárků.

Aranka Horváthová, ředitelka ZŠ Butovická: “Dostaly odznak, kde je napsáno, že je žák naší školy. Také dostaly krásnou stavebnicovou hru a ve třídě jsme pro děti přichystali nové učebnice, sešity, pomůcky, takže se z nich dneska mohou doma radovat.”
Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Všem školákům přeji úspěšný školní rok, zejména prvňáčkům, aby zvládli školní docházku, protože to pro ně bude trošku nezvyk. A další speciální přání je pro všechny deváťáky všech základních škol, aby úspěšně zvládli přípravu na přijímací zkoušky na střední školy, aby si vybrali správnou školu a byli na ni úspěšní.”

Zajímavosti na této Základní škole Butovická je, že se tu děti mohou přijít kdykoliv, takzvaně “vykecat” do ředitelny a nikdy nenarazí na zavřené dveře.

Aranka Horváthová, ředitelka ZŠ Butovická: “Na naší škole je zvykem, že ředitelna je otevřena pro všechny, takže celé přestávky i v hodinách máme dveře ředitelny otevřené a děti tady mohou kdykoliv přijít se svými radostmi a i starostmi. Já i paní zástupkyně je vyslechneme a snažíme se všem pomáhat, a děti chodí, doopravdy chodí.”

Jak už v úvodu zaznělo, škola byla během prázdnin rozsáhlým staveništěm. Probíhaly zde souběžně tři investiční projekty. Tím největším byla na druhém stupni rekonstrukce rozvodů vody a odpadů

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Investovali jsme do úprav více než 3 miliony korun s tím, že je udělána část vnitřních rozvodů. Bohužel časově by se to nedalo zvládnout během jedněch letních prázdnin, takže na tyto práce navážeme v příštím roce, kdy bude tato rekonstrukce pokračovat. Je nutné to udělat v co nejkratší době na všech budovách škol.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy