Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci v charitním domě nazdobili seniorům stromeček

  • Studénka,

Vánoční stromky už zkrášlují města a interiéry mnoha budov. Svůj zelený symbol Vánoc mají také v Charitě ve Studénce. Nazdobit jej pomhly děti ze Základní školy Butovická.

Kontakty mezi dětmi a obyvateli domova pro seniory v charitním domě svaté Anny ve Studénce jsou poměrně pravidelnou záležitostí, nicméně v době Vánoc a před těmito svátky je klienti domova ocení o to více. Teď je navštívily děti ze Základní školy Butovická, aby jim pomohli ozdobit vánoční stromeček.

Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: “Vánoce nám klepou na dveře, tak jsme rádi, že k nám děti přijdou. Naši senioři mají jejich společnost moc rádi. Děti nám vždycky i zazpívají, poví nějaké básničky, předvedou tanečky, vždycky je to moc příjemné a moc si to užíváme.”
Valerie Matýsková, žákyně ZŠ Butovická: “My jsme sem přišli proto, že jsme chtěli udělat seniorům radost. Zdobili jsme jim vánoční stromeček a zazpíváme jim dvě písničky a pár koled. Jsme rádi, že jsme tady šli.”
Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: “Děti k nám chodí celoročně, není to jenom v předvánoční dobu, ale děti ze Základní školy Butovická a z mateřské školy k nám často chodí. Kolem dušiček nám tu prošel lampionový průvod, takže na nás myslí celoročně.”

Další dětská skupina navštívila obyvatele v domově hned pár dní na to, při svátečním posezení seniorů s jejich rodinami zazpívaly děti z Bítova a Lubojat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy