Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ocenění podpory kojení pro Slezskou nemocnici

  • Opava,

Na novorozenecké oddělení opavské Slezské nemocnice putovalo ocenění Mezinárodního dětského fondu OSN za podporu kojení. Také díky nim odchází z porodnice 92% kojených dětí, což je než je republikový průměr.Lékařka Soňa Krejčí pracuje na novorozeneckém oddělení Slezské nemocnice 20 let. Pamatuje dobu, kdy společný pobyt maminek i narozených dětí na pokoji a také kojení nebyly samozřejmostí. Vždy se snažila ženy v kojení podporovat a to jí zůstalo dodnes.

„Učíme technice kojení, různé polohy, které jsou vhodné, učíme maminku pečovat o dítě, o kůži, koupat,“ říká lékařka

Za vstřícný přístup a rady získala doktorka Krejčí spolu se zdravotními sestrami ocenění Mezinárodního dětského fondu OSN za podporu kojení v podobě symbolické kapky mléka. Kojení není totiž vůbec samozřejmostí a mnohdy k němu musí maminkám pomoci i zdravotníci.

„Ženy hlavně řeší samotný porod a připravují se na něj. Už se tolik nevěnují tomu, jak bude probíhat samotná péče o miminko a také kojení,“ řekla nám další z oceněných staniční sestra novorozeneckého odd. Růžena Číržová.

Cenné rady zdravotních sester si vyslechla také maminka právě narozené dcery Lindy.

„Sestřičky mi hodně pomohly. Psychicky jsem se tady úplně srovnala, jsem si jistější. Malá se rozpila, přibývá na váze. Takže jsem úplně klidná a nemyslím si, že bude nějaký problém,“ usmívá se Lucie Bajgarová.

A když by problém přece jen nastal, může se maminka obrátit na Laktační poradnu, která funguje přímo v prostorách Slezské nemocnice a zdravotní sestra Jaroslava Vráblová, která trojici oceněných uzavírá, je ochotná kdykoliv pomoci.

Opavská porodnice se pyšní tím, že odtud odchází 95% kojených dětí, což je o 7% více, než je republikový průměr. Podle statistik je na Opavsku plně kojených půlročních dětí 42%, přitom republikový průměr je sotva polovina.


Nahlásit chybu

K tématu

Opavský Domov sester v novém

Domov sester v Opavě, který v minulosti sloužil k ubytování personálu Slezské nemocnice, prošel rekonstrukcí. Nyní jsou zde dvě pracoviště, ...


Nejčtenější zprávy