Reklama

Ocenění podpory kojení pro Slezskou nemocnici

  • 21. listopadu 2018,
  • 12:34,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Na novorozenecké oddělení opavské Slezské nemocnice putovalo ocenění Mezinárodního dětského fondu OSN za podporu kojení. Také díky nim odchází z porodnice 92% kojených dětí, což je než je republikový průměr.

ReklamaLékařka Soňa Krejčí pracuje na novorozeneckém oddělení Slezské nemocnice 20 let. Pamatuje dobu, kdy společný pobyt maminek i narozených dětí na pokoji a také kojení nebyly samozřejmostí. Vždy se snažila ženy v kojení podporovat a to jí zůstalo dodnes.

„Učíme technice kojení, různé polohy, které jsou vhodné, učíme maminku pečovat o dítě, o kůži, koupat,“ říká lékařka

Za vstřícný přístup a rady získala doktorka Krejčí spolu se zdravotními sestrami ocenění Mezinárodního dětského fondu OSN za podporu kojení v podobě symbolické kapky mléka. Kojení není totiž vůbec samozřejmostí a mnohdy k němu musí maminkám pomoci i zdravotníci.

„Ženy hlavně řeší samotný porod a připravují se na něj. Už se tolik nevěnují tomu, jak bude probíhat samotná péče o miminko a také kojení,“ řekla nám další z oceněných staniční sestra novorozeneckého odd. Růžena Číržová.

Cenné rady zdravotních sester si vyslechla také maminka právě narozené dcery Lindy.

„Sestřičky mi hodně pomohly. Psychicky jsem se tady úplně srovnala, jsem si jistější. Malá se rozpila, přibývá na váze. Takže jsem úplně klidná a nemyslím si, že bude nějaký problém,“ usmívá se Lucie Bajgarová.

A když by problém přece jen nastal, může se maminka obrátit na Laktační poradnu, která funguje přímo v prostorách Slezské nemocnice a zdravotní sestra Jaroslava Vráblová, která trojici oceněných uzavírá, je ochotná kdykoliv pomoci.

Opavská porodnice se pyšní tím, že odtud odchází 95% kojených dětí, což je o 7% více, než je republikový průměr. Podle statistik je na Opavsku plně kojených půlročních dětí 42%, přitom republikový průměr je sotva polovina.

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 20.06. 17:00
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 20.06. 17:00
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Hlubek a syn, s.r.o.
Opava
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Pavla Alhas
Opava
od 14 740 Kč

Detail

ABECEDA s.r.o.
Opava
od 17 500 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu