Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Brain fitness procvičí mozkové závity

  • Opava,

V následující reportáži vás vezmeme do „posilovny pro mozek“ neboli Brain fitness. Ta vznikla při Matematickém ústavu Slezské univerzity v Opavě a procvičit si mozkové závity tady může opravdu každý. Na věku vůbec nezáleží.

Tyto dvě místnosti ukrývají na 6 desítek nejrůznějších hlavolamů, deskových her či tajemných kódů.Už tím, že je vezmete do ruky a budete přemýšlet, k čemu by vlastně mohly sloužit, začínáte posilovat mozek. Pokud váš mozek žádné svaly nemá, můžete to nejdříve zkusit s jednoduchými variantami a postupně se propracovat k těm složitějším.

„Máme tady všechny možné typy hlavolamů jak z hlediska obtížnosti, tak z hlediska toho, co vlastně namáháme. Ať už logické myšlení, schopnost algorizace úvahy nebo prostorové vnímání,“ popisuje David Slosarczyk z Matematického ústavu Slezské univerzity, který Brain fitness zastřešuje.

Problém deseti pencí, Bongardovy hádanky, Galtonova deska nebo Hanojská věž – to je jen malá ochutnávka, kterou posilovna nabízí. Pokud máte obavu, že byste s těmito hlavolamy nehli, nebojte se. Vždy je na blízku odborník, který vás postrčí správným směrem.

Přijít sem mohou třeba školy v rámci výuky. Pořádají se tady také odborné přednášky. Výuka matematiky s hlavolamem v ruce je velmi oblíbená.

„Děti to baví samozřejmě více, než klasické počítání. Takhle se snažíme tu matematiku ozvláštňovat,“ říká učitelka matematiky Hana Bartošíková z Mendelova gymnázia v Opavě.

Odpoledne dovnitř může kdokoliv. A jeden ze zakladatelů Brain Fitness si myslí, že by sem mohl občas nahlédnout každý.

„Lidé, nechci říct, že hloupnou, ale nezapojují ten mozek tak, jak by měli každý den,“ usmívá se Slosarczyk.

V budoucnu tady vznikne také Matematická pohotovost. Studenti Slezské univerzity tady budou v „ordinačních hodinách“ radit třeba se zapeklitými domácími úkoly.
Matiné / dopoledne se sólisty opery

31.05. 10:00
Opava, Slezské divadlo, Opava

Matiné / dopoledne se sólisty orchestru a členy baletu

14.06. 10:00
Opava, Slezské divadlo, Opava

Krzywoň s.r.o. - staveniště
Opava
od 150 Kč/hod.

Detail

DENTAL MEDICINE k.s. - pracoviště Raduň
Raduň
od 19 600 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Město Kravaře
Kravaře
od 22 980 do 33 790 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků