Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Benefiční Gymplbands Slezského gymnázia pro Sáru

  • Opava,

Studenti Slezského gymnázia v OP připravili 10. ročník koncertu školních kapel Gymplbands. A tentokrát se rozhodli, že výtěžek věnují na dobročinné účely a přispějí malé Sáře na speciální kočárek.

Sára se narodila předčasně. Kvůli mozkové obrně má potíže s pohybem. Zatíco ostatní tříleté děti už dávno chodí, Sára se musí spoléhat na svůj kočárek. Ten ale není pro její zdravotní stav ideální.

 „Sárinka už je větší a nevleze se do něj. Pro tyhle děti, které se nehýbou je zpotřebí pořídit kočárek, který je rahabilitační, speciálně upravený,“ vysvětluje její maminka Sabina Harazimová.

Protože by si rodina tak velkou investici nemohla dovolit, rozhodli se studenti Slezského gymnázia, že pomohou. Každoročně pořádají přehlídku školních kapel – Gymplbands, a tak ji nyní vyhlásili jako benefiční.

„Letos je to 10. ročník, a proto ho chceme udělat výjimečný. A chceme pomoci Sárince, která potřebuje speciální polohovatelný kočárek,“ sdělily nám organizátorky akce studentky Lucie Bočková a Veronika Kazimírská.

Na klubovém pódiu  se vystřídalo osm kapel, ve kterých hrají studenti nebo i učitelé ze Slezského gymnázia. Zazněl jazz, rock, swing nebo metal. Padesátikorunovým vstupným, a nebo pak ještě do pokladniček před sálem, mohli návštěvníci přispět na dobrou věc.

„Je to akce, na kterou vždycky rádi přijdem. Tentokrát je to povýšené o to, že je to benefiční koncert a pomůžeme tím Sárince,“ shrnul jeden z účinkujících Filip Dušek, člen kapel Kopyto a Zatím nevím.

K finanční pomoci se připojili také vojáci opavské posádky, kteří  malé Sáře darovali 60 000 korun.

„Sloužíme tady, v Opavě, tak jsme se rozhodli, že pomůžeme někomu z opavského regionu.Na doporučení jsme si vybrali malou Sáru, které jsme věnovali vybrané finanční prostředky,“ shrnul Václav Malát z  53. pluku průzkumu a elektronického boje.

A díky tomu se Sára může těšit nejen na speciální polohovací kočárek, ale také na potřebnou neurorehabilitaci

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy