Lyžařské závody žáků základních škol v Karlově

  • 13:56,
  • Opava ,

Žáci základních škol mohli poměřit své síly na slalomové trati ve Ski aréně Karlov. Vyzkoušeli si sjezdovku, na které se jezdí regulérní lyžařské závody. Na start se postavili jak prvňáci, tak i deváťáci z 11 škol na Opavsku.

S nápadem uspořádat závod pro neorganizované lyžaře přišel před pěti lety ředitel opavské Základní školy Vrchní. Závodníků každým rokem přibývalo. Letos se na trať vydalo víc jak 140 chlapců a dívek ve věku od 7 do 15 let.

„Lyžování v brankách je pro děti lákavé a vždycky si to s nadšením chtějí zkusit. Když postavíte někde slalom, tak do toho vždycky někdo vjede a někdo to zkouší,“ usmívá se ředitel závodu a také ředitel ZŠ Vrchní Roman Podzemný.

Trať na sjezdovce, kde se jezdí závody Mezinárodní lyžařské federace, připravil profesionální trenér.

„Máme tady 21 bran ve vzdálenosti na 21 metrů. Přesně to splňuje soutěžní pravidla ve alpských disciplínách,“ říká Petr Houser.

Přestože je konec března, na sjezdovce bylo asi 60 cm sněhu. Teploty nad nulou a jarní sluníčko ohrožovaly start druhého kola závodu. Ale nakonec to problém nebyl.

„Sjezdovku udržujeme ve velmi dobrém stavu.což dokazuje i dnešek, že se po dnech s teplotami kolem deseti stupňů nad nulou se dá jet druhé kolo bezpečně pro ty děti, které nejsou specializovanými závodníky,“ podotýká majitel Ski areálu Klobouk Zdeněk Mitáš.

Na konci závodu ale nemusel být nikdo zklamaný, protože drobné ceny čekaly na každého účastníka. Vítězové jednotlivých kategorií se mohli těšit na medaile a poháry. Výsledky tří nejlepších závodníků z každé kategorie se pak započítávaly do souboje jednotlivých škol. Nejlépe z něj vyšla pořádající opavská Základní škola Vrchní.
Festivalový koncert SHF: Krásy barokní Anglie

Dnes 18:00 - 9:22
Opava, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

Festivalový koncert SHF: Hudební život Univerzity Karlovy

21.09. 18:00 - 18.09. 9:22
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 18.09. 9:22
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

VAVREČKA FOS SERVIS s.r.o.
Opava
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Společenství vlastníků Poliklinika KATKA, Partyzánská 1730/3, Opava - Kateřinky
Opava
od 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků