Na skokové závody přijely do Opavy děti od 8 do 16 let. Soutěžily v několika kategoriích. Kromě věku byly rozděleny také podle toho, jak velkého koně si osedlaly. Nejvyšší poníci měli 145 centimetrů, ti nejmenší něco přes metr.
Vladimír Hruška, ředitel závodu: „Poník se dá ovláda daleko lépe, než velký kůň. A také je přiměřený síle a tomu dítěti.“
Překážky na kolbišti museli závodníci projet ve stanoveném čase jedné minuty. S co nejmenším počtem trestných bodů. Rozhodčí se zaměřili ale především na styl a souhru jezdce s koněm. To bylo základem pro hodnocení.
Jan Kubrický, stylový rozhodčí: Tady je vidět, že jsou to začínající závodníci,kteří nejsou tak vyzrálí. A od toho se odvíjejí i známky.
Organizátoři závodů si museli dát záležet na přípravě povrchu, aby se na něm koně cítili co nejjistěji.
Vladimír Hruška, ředitel závodu: Toto je jedno z nejlepších kolbišť v republice. Písek, aby byl kvalitně připravený, musíme hodně kropit vodou.
Slunečné počasí, které po celý den panovalo, dalo zabrat jezdcům i zvířatům.
Natálie Bečková, vítězka Českého poháru ve stylovém skákání pony jezdců 14 -16 let: Samozřejmě je to pro ně těžší, protože se hodně potí a více dýchají. I já jsem zpocená a udýchaná, je to náročné.“
Parkurové skákání je jedna z mála sportovních disciplín, ve které soutěží muži společně se ženami. Mezi dětskými závodníky zcela suverejně převažovaly dívky, které se podělily i o stupně vítězů v jednotlivých kategoriích.