Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chtěla učit matematiku jinak, pomůcky si vymyslela sama

  • Opava,

Matematika nemusí být strašákem, ale zábavou. A to díky pomůckám, které pro výuku vymyslela učitelka Libuše Kovářová. Její žáci si totiž stále pletli obsah a objem, a tak vyrobila speciální stavebnice, díky kterým mohou školáci lehce pochopit mnohé matematické pojmy.

Vzorečky pro obsah, objem či obvod - pro mnohé žáky 4. třídy naprosto nepochopitelné pojmy. Jak vysvětlit dětem látku, aby jí porozuměly a navíc, aby si ji pak zapamatovaly? Nad tím přemýšlela učitelka matematiky Libuše Kovářová. A tak vznikly tyto výukové sady.

Libuše Kovářová, učitelka, ZŠ Riegrova, Opava: Ty věci, které si děti zažijí, slouží více pro pochopení. Oni si vyvozují vazby, vztahy mezi jednotlivými matematickými pojmy. A tím pádem pochopení je látky hlubší.

K sadám pro výuku obsahu, objemu a obvodu přibyly další – povrch, tělesa a zlomky. Na těchto pomůckách učitel látku vysvětlí a díky příkladům na přiložených kartičkách si ji pak žáci mohou procvičit.

Lenka Smolková, učitelka, ZŠ Riegrova, Opava: „Teď probíráme s dětmi rovnoběžníky, obsahy, obvody obrazců. Tato pomůcka je výborná na to, aby si to děti dokázaly lépe představit.“

Vkládáním malých krychliček do větších těles zjišťují žáci objem. Skládáním tyčinek zase obvod. Nadaní žáci pracují podle složitějších zadání a vymýšlet si mohou také vlastní příklady.

Libuše Kovářová začala výukové sady vyrábět nejprve pro své žáky. Když o její pomůcky projevili zájem i kolegové, připravila je také pro ně. Za čtyři roky vytiskla doma na své 3D tiskárně na šest stovek těchto stavebnic. Využívat je mohou jak učitelé na prvním, tak i na druhém stupni.


René Exner - Opava
Opava
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

KOKEŠ Steel Group s.r.o. - pracoviště Háj ve Slezsku
Háj ve Slezsku
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Miroslav Týn - pracoviště
Opava
od 21 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků