Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční trhy v Opavě zrušeny, strom svítí už nyní

  • Opava,

Začíná advent,  čas těšení se na Vánoce. A také doba vánočních trhů. Opava do poslední chvíle doufala, že tato tradice opět oživí centrum města. Nestane se tak. Kvůli epidemii koronaviru vláda ve čtvrtek tyto akce zrušila.

Loňské vánoční trhy: pár otevřených stánků, ale žádný koncert, taneční vystoupení, divadelní pohádka ani živý betlém. A letos? Zavřené stánky a žádný kulturní program. Vláda pouhé dva dny před začátkem Vánočních trhů tyto akce zrušila.

Martin Žižlavský, organizátor Vánoční trhů v Opavě: „Jsme z toho všichni v šoku, pořadatelé i prodejci. To co se stalo, to nikdo nečekal. A vůbec nechápeme, proč zrušili i prodejní stánky.


Vánoční atmosféru v ulicích města tak bude připomínat pouze výzdoba a dva vztyčené stromy na Horním a Dolním náměstí. Jejich organizované rozsvícení plánované na první adventní neděli muselo být také zrušeno. A tak se město rozhodlo vánoční dekorace rozsvítit už s předstihem.

Nahlásit chybu

K tématu

Opavským trhovcům pomůže město

V neděli měly na opavském Dolním náměstí začít Vánoční trhy. Kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru ale zůstaly stánky zavřené. Ra...


Nejčtenější zprávy