Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavští zastupitelé budou hlasovat o příspěvku pro ukrajinské uprchlíky

  • Opava,

Zastupitelé Opavy budou jednat o uvolnění peněz na podporu ukrajinských uprchlíků, kteří se rozhodli zůstat na Opavsku. Primátor Opavy Tomáš Navrátil navrhne částku 10 milionů korun.

Zastupitelé se sejdou na svém plánovaném zasedání 7. března. Kromě standartních bodů jednání se v programu objeví také bod schválení finanční pomoci pro ukrajinské uprchlíky. Půjde o peníze, které by mohly běžencům pomoci překonat těžkou dobu, kdy se kvůli válce ocitli bez prostředků, v cizím státě.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: „Nebudeme uvolňovat částku jako takovou, ale budeme individuálně řešit, že někde budeme za ně budeme platit nájem, někde budeme  objednávat stravu. Někde budeme nakupovat hygienické a jiné potřeby, které budou dané rodiny potřebovat.“

Do Opavy přicházejí především matky s dětmi a pak také starší lidé. Po zaregistrování na úřadu práce mají nárok na dávku hmotné nouze.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: „Ta situace se vyvíjí. Zatím to vypadá, že lidé z Ukrajiny přecházejí přes ČR dál. Myslím, že tady zůstanou rodiny, které už tady někoho mají.“

Primátor Opavy navrhne zastupitelům k projednání částku 10 mil. korun. Není ale vyloučené, že jde o konečné číslo.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy