Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zimní stadion se dočká nové podoby, přibude wellness nebo běžecký ovál

Opava |

Proběhlo slavnostní zahájení rekonstrukce zimního stadion v Opavě. Součástí rekonstrukce byla i demolice sousedící budovy bývalého autosalonu. Nevyhovující stavba z konce 50. let minulého století bude nahrazena moderní stavbou za více jak 360 milionů korun.

Nevyhovující šatny, oprýskané stěny a zastaralé hlediště pro diváky. To vše bude kompletně nové. Zrekonstruovaný stadion pojme kolem dvou tisíc diváků a přistaví se nové, několikapodlažní zázemí, včetně wellnessu, tělocvičny a tréninkového prostoru pro střelbu a bruslení.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: “Na začátku bylo to nejstěžejnější rozhodnutí, zda postavíme nový stadion na zelené ploše anebo půjdeme do rekonstrukce tohoto stávajícího stadionu, který je už nevhodný, je opravdu starý, je už dávno za časovou osou užívání.”
David Vitásek, architekt: “Já jsem velmi rád, že se povedlo přesvědčit město k tomu, aby zůstalo zachováno to původní místo a aby zimní stadion, který má, dle mého názoru genia loci, svou atmosféru a svou energii, aby zůstal v tomto místě. Přistupovali jsme k tomu takovým způsobem, že ta původní hala, která je jedna z nejstarších v republice si zachovává svou architekturu, zachovává si své výrazové prvky a to co stojí kolem haly, se bude budovat nově tak, aby to odpovídalo dnešním standardům a trendům.”
Dalibor Bárta, jednatel, HC Slezan Opava: “My jsme se museli rozhodnout, jestli uděláme zimní stadion s větší kapacitou, která bude využívaná s otazníkem a může se stát, že se naplní jednou za 10 let, jak to bylo teď při finále s novým jičínem v loňské sezóně. Anebo postavíme krásné kvalitní zázemí, které bude využito každý den.”

Samotnou rekonstrukci předcházela celá řada problémů. Město nemohlo nalézt vhodnou firmu, řešily se otázky financování a také zajištění náhradní ledové plochy pro tréninky i zápasy hokejistů.

Dalibor Bárta, jednatel, HC Slezan Opava: “Staví se náhradní stadion v městských sadech za fotbalovým hřištěm a tam se postaví kluziště bez diváků a budeme tam po dobu rekonstrukce.”
Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: “My tuto stavbu celou financujeme z našeho rozpočtu. Šetříme na ni už několik let, nemáme k tomu žádnou dotaci, nicméně zastupitelé rozhodli, že i přes to, že nemáme žádnou dotaci, tak tu rekonstrukci provedeme.”

Stavba za 369 milionů korun včetně demolice původního objektu proběhne v následujících měsících a měla by být ukončena za dva roky. Obnovou areálu vznikne sportovní a wellness zázemí v moderní třípatrové budově. Slavnostní osvětlení celého areálu umožní podsvícení lamel. Hala pak bude působit jako přirozený poutač.

Nahlásit chybu


K tématu

Pokračuje rozsáhlá rekonstrukce zimního stadionu v Ostravě-Porubě

13. srpna 2023 11:48 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

Porubský zimní stadion, situovaný v multifunkčním areálu, prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Jejím výsledkem bude významné zdokonalení prostor. Náklady na opravu přesahují 105 milionů korun.

Porubský zimák nabídne větší bezpečnost i komfort. Rekonstrukce potrvá do listopadu

22. srpna 2023 11:00 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Pokud jste v posledních dnech projížděli kolem zimního stadionu v Ostravě-Porubě, jistě jste si všimli čilého stavebního ruchu. RT Torax Arena totiž prochází rekonstrukcí, která přinese díky novým technologiím větší bezpečnost i komfort pro diváky.

Led novojičínského “zimáku” je díky nové rolbě dokonale rovný

24. srpna 2023 11:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Ledovou plochu na zimním stadionu v Novém Jičíně upravuje nová rolba s elektrickým pohonem, která nahradila starý poruchový stroj. Kvalitněji upravený led už teď v létě mohli vyzkoušet i krasobruslaři místního oddílu.


Opavou prošel slavnostní průvod k 800 let města. Zapojili se do něj školky, školy, sportovci i spolky

Včera 19:33 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava slaví FEST. To byly dva dny plné zábavy úplně pro všechny, kterými vyvrcholily oslavy 800 let od první písemné zmínky o městě. Zahájeny byly slavnostním průvodem Setkání věků v čele s králem Přemyslem Otakarem I.

Ostravské včely budou mít pořádný výhled. Úly mají pod věží radnice

Věž nové radnice v Ostravě bude mít nový netradiční účel. Na ochoze totiž městské lesy chystají úly pro včely, které pomohou s opylováním květinových záhonů i stromů v Komenského sadech a okolí centra. Podle odborníků může být vysoko položený úl výhodou.

Letecká havárie na Opavsku byla námětem cvičení složek IZS

Včera 18:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letadlo mělo po startu z letiště technické potíže, vzápětí se zřítilo a narazilo do stroje, který se zrovna chystal na start. V obou strojích bylo 20 lidí, kteří utrpěli různá zranění. Na místě byli i mrtví. Takový byl námět taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému na Opavsku.

Krok za Šimonka vykonali v Novém Jičíně i policisté, hasiči a zdravotníci

V Novém Jičíně se uskutečnil 3. ročník benefiční akce Krok za Šimonka. Běžeckého závodu se zúčastnili i hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři - konal se na podporu chlapce, který trpí vzácnou metabolickou nemocí.

Dny města Orlové proběhly rovnou na čtyřech stagích

Dny města Orlové 2024 nabídly bohatý program plný hudby, tance a aktivit pro děti i dospělé.

Polská scéna TD předvedla ve Stonavě Šikmý kostel

Včera 13:46 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavu nedávno poctila svou návštěvou polská scéna Těšínského divadla, která přinesla do místního kulturního domu PZKO jedinečný divadelní zážitek. Na programu byla hra „Šikmý kostel“, jejíž předlohou je stejnojmenná kniha Karin Lednické.

Program pro krajské volby představila SOCDEM. Kandidátku vede Svatopluk Němeček

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

V Ostravě představila svůj program pro krajské volby strana SOCDEM. Lídr kandidátky lékař Svatopluk Němeček se chce zaměřit na problémy ve zdravotnictví a dalšími prioritami strany je dostupné bydlení nebo levná energie.

Diamo rozšířilo imisní monitoring u heřmanické haldy

Včera 12:10 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Státní podnik Diamo rozšířil monitorování imisí kolem haldy Heřmanice v Ostravě. Nově se měří nepřetržitě na dvou místech. Mobilní stanice jsou umístěny v nejbližších obydlených místech od odvalu. Diamo chce 20. června představit, jak by mohla sanace haldy pokračovat.

Muži SK Stonava jedou na vítězné vlně

Včera 13:30 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Uplynulý víkend byl ve znamení bouřlivých sportovních vítězství. Čeští hokejisté dokázali na Mistrovství světa vybojovat zlato a z mistrovského titulu se radovali i fanoušci karvinských házenkářů. Radost z dalšího vítězství panovala ale také ve Stonavě. Muži SK Stonava vybojovali na domácím trávníku další body.

Ve Frýdku-Místku hořela střecha rodinného domu. Hasiči uchránili majetek za 4 miliony

Včera 10:41 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Pět jednotek hasičů zasahovalo v úterý krátce po poledni u požáru střechy rodinného domu ve Frýdku-Místku. Plameny hasiči krotili 40 minut a další půl hodinu požár likvidovali. Kvalitním a bleskovým zásahem uchránili majetek za 4 miliony korun. Celková škoda je tak zhruba 150 tisíc.

Centrum Opavy je zelenější a atraktivnější. Nainstalovány tady byly nové květináče s rostlinami a platany

Z centra Opavy a jeho přilehlého okolí zmizely staré nevzhledné květináče a přístřešky. Nahradily je nové, které jsou prostornější a bylo tak možné do nich zasadit nejen různé druhy květin, ale také stromy. To vše díky dotacím z Norských fondů.

Den dětí a Opava slaví FEST. Tisíce lidí se bavily v Městských sadech a na Sádráku na oslavách 800 let města

Včera 20:32 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Druhý den oslav 800 let města si opět užili děti i dospělí. V městských sadech byl připraven Dětský den se spoustou atrakcí jako kolotoče, soutěže a dílničky a děti pobavili i Karol a Kvido nebo Michal Nesvadba. Odpoledne pak Opava slaví FEST vyvrcholil koncerty u Stříbrného jezera.

MŠ Edvarda Beneše v Opavě slaví 50 let. Původně se jmenovala Budovatelská

26. května 2024 20:04 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

MŠ Edvarda Beneše v Opavě letos slaví 50 let. Vznikla v roce 1974 pod názvem Budovatelská a postavena byla pro 180 dětí. Od té doby jen vzkvétá.

ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele II. etapy stavby jižního obchvatu Opavy mezi Hradeckou a Olomouckou ulicí

26. května 2024 19:22 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohly zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

24. května 2024 12:23 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohly zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Zimní stadion se dočká nové podoby, přibude wellness nebo běžecký ovál
Vydáno 10. května 2023 21:31, Opava, Adéla Pluhaříková
Proběhlo slavnostní zahájení rekonstrukce zimního stadion v Opavě. Součástí rekonstrukce byla i demolice sousedící budovy bývalého autosalonu. Nevyhovující stavba z konce 50. let minulého století bude nahrazena moderní stavbou za více jak 360 milionů korun.

Nevyhovující šatny, oprýskané stěny a zastaralé hlediště pro diváky. To vše bude kompletně nové. Zrekonstruovaný stadion pojme kolem dvou tisíc diváků a přistaví se nové, několikapodlažní zázemí, včetně wellnessu, tělocvičny a tréninkového prostoru pro střelbu a bruslení.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: “Na začátku bylo to nejstěžejnější rozhodnutí, zda postavíme nový stadion na zelené ploše anebo půjdeme do rekonstrukce tohoto stávajícího stadionu, který je už nevhodný, je opravdu starý, je už dávno za časovou osou užívání.”
David Vitásek, architekt: “Já jsem velmi rád, že se povedlo přesvědčit město k tomu, aby zůstalo zachováno to původní místo a aby zimní stadion, který má, dle mého názoru genia loci, svou atmosféru a svou energii, aby zůstal v tomto místě. Přistupovali jsme k tomu takovým způsobem, že ta původní hala, která je jedna z nejstarších v republice si zachovává svou architekturu, zachovává si své výrazové prvky a to co stojí kolem haly, se bude budovat nově tak, aby to odpovídalo dnešním standardům a trendům.”
Dalibor Bárta, jednatel, HC Slezan Opava: “My jsme se museli rozhodnout, jestli uděláme zimní stadion s větší kapacitou, která bude využívaná s otazníkem a může se stát, že se naplní jednou za 10 let, jak to bylo teď při finále s novým jičínem v loňské sezóně. Anebo postavíme krásné kvalitní zázemí, které bude využito každý den.”

Samotnou rekonstrukci předcházela celá řada problémů. Město nemohlo nalézt vhodnou firmu, řešily se otázky financování a také zajištění náhradní ledové plochy pro tréninky i zápasy hokejistů.

Dalibor Bárta, jednatel, HC Slezan Opava: “Staví se náhradní stadion v městských sadech za fotbalovým hřištěm a tam se postaví kluziště bez diváků a budeme tam po dobu rekonstrukce.”
Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: “My tuto stavbu celou financujeme z našeho rozpočtu. Šetříme na ni už několik let, nemáme k tomu žádnou dotaci, nicméně zastupitelé rozhodli, že i přes to, že nemáme žádnou dotaci, tak tu rekonstrukci provedeme.”

Stavba za 369 milionů korun včetně demolice původního objektu proběhne v následujících měsících a měla by být ukončena za dva roky. Obnovou areálu vznikne sportovní a wellness zázemí v moderní třípatrové budově. Slavnostní osvětlení celého areálu umožní podsvícení lamel. Hala pak bude působit jako přirozený poutač.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000037136/zimni-stadion-se-docka-nove-podoby-pribude-wellness-nebo-bezecky-oval