Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DK Akord v Ostravě-Zábřehu se těší velké návštěvnosti. Lidé chodí na všechna představení

Ostrava-Jih |

Kultura teď láká ve velkém. Lidem chyběla zejména v období covidu a teď si tento deficit chtějí vynahradit. Chodí tak nejen na koncerty, ale také na různá divadelní představení.

V kulturním domě Akord v Ostravě-Zábřehu panuje nadšení z velké návštěvnosti. Už druhá polovina loňského roku ukázala, že lidé na kulturu nezanevřeli.

Darina Daňková, ředitelka DK Akord: “Téměř všechna naše představení jsou vyprodaná nebo skoro vyprodaná. Jsme za to moc rádi. Máme pár posledních volných míst na některé projekty, takže doporučuju, že když vyjdeme s nějakým novým programem, aby si návštěvníci rezervovali vstupenky co nejrychleji. Jde to samozřejmě i online, nemusí k nám chodit na recepci, takže to mají jednoduché z pohodlí domova nebo kanceláří.”

Posledních pár volných míst je například na valentýnskou show stand up komika Miloše Knora.

Darina Daňková, ředitelka DK Akord: “Lidé pukají smíchy., takže jestli chcete strávit předvalentýnský čas vesele a zábavně, tak můžete na show Miloše Knora. Poslední místa jsou volná na Partičku, což je projekt. který nemusím představovat a úplně jednotky míst jsou k dispozici na Písničky a kecičky. To je program, který se k nám vrací opakovaně a jsme rádi, že můžeme přivítat Richarda Krajča a Karin Babinskou. Je to vždycky zajímavé dozvědět se něco z jejich života a názorů, je to fajn.”

Akord žije nejenom divadlem a hudbou, ale také novodobým cirkusem.

Darina Daňková, ředitelka DK Akord: “Konkurs je název představení cirkusové skupiny Losers, kteří také u nás už několikrát byli a jestli chcete vidět neuvěřitelné akrobatické kousky, tak si nenechte ujít jejich Konkurs. Chystáte něco i pro děti a seniory? Seniorům i dětem se dlouhodobě věnujeme. Pro seniory každé první úterý v měsíci připravujeme senior klub se Zdeňkem Kačorem a Šárkou Zubkovou, takže to není třeba představovat a v únoru se uskuteční i seniorský ples. Pro děti připravujeme každý měsíc minimálně jedno divadelní představení, takže koukněte na naše webové stránky a přijďte s dětmi.”

V kulturním domě Akord si přijdou na své také milovníci aktivního způsobu života. Jsou tady krásné cvičební sály, které přímo vybízejí k různým sportovním aktivitám.

Darina Daňková, ředitelka DK Akord: “Na druhou polovinu roku máme připravenou také řadu pohybových kurzů. Je třeba po těch vánocích se začít hýbat a já mám obzvlášť ráda třeba cvičení v závěsných sítích, protože se v Ostravě vyskytuje jen na několika místech a jedno z těch míst je Akord. Věnujeme se nejen pohybu, ale také duši. Připomínám, že nás čekají dva sobotní workshopy s Liborem Vilímem Radikální otevřenost.”

Pokud se tedy chcete naučit říkat věci na rovinu a přitom nezranit druhého, pak je tento workshop určený právě pro vás. No a v Akordu je v plném proudu také plesová sezóna.

Darina Daňková, ředitelka DK Akord: “Plesová sezóna, to jsme totálně nadšení, protože máme naplněny pátky i soboty do konce března. Určitě si nenechte ujít ples našeho obvodu. Možná se tam ještě nějaká volná vstupenka najde a my jsme překvapeni tím, jak lidé jsou lační nejen po té kultuře co se týče divadla a hudby, ale i toho si zatancovat, takže to je úplně krása, takže kéž by to vydrželo dlouho, napořád.”

Jubilejní 30. ročník tradičního reprezentačního plesu městského obvodu Ostrava-Jih se v kulturním domě Akord uskuteční už 24. 2. Těšit se můžete na Moondance Orchestra s Dashou, Legendy se vrací, Praskání Rosti Petříka a Cimbálovou muziku Friš.

Nahlásit chybu


K tématu

Kulturní dům Akord v Ostravě-Zábřehu patřil oslavám vietnamského dne dětí

26. září 2023 16:17 | Ostrava-Jih | Yvona Fajtová

Kulturní dům Akord v Ostravě-Zábřehu patřil oslavám vietnamského dne dětí. Ten připadá na patnáctý den osmého měsíce podle lunárního kalendáře a je vždy plný zábavy, soutěží, tance a pestrých barev.

Kulturní dům Akord v Ostravě-Zábřehu patřil oslavám vietnamského Dne dětí

26. září 2023 9:10 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Kulturní dům Akord v Ostravě-Zábřehu patřil oslavám vietnamského dne dětí. Ten připadá na patnáctý den osmého měsíce podle lunárního kalendáře a je vždy plný zábavy, soutěží, tance a pestrých barev.

Reprezentačním plesem vyvrcholila plesová sezóna na Jihu. Slavilo se i stoleté výročí Ostravy

25. února 2024 13:32 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Obyvatelé Ostravy-Jihu završili plesovou sezónu velkolepým reprezentačním plesem obvodu. Dorazilo okolo šesti stovek návštěvníků a zaplnili tři patra kulturního domu Akord. Ples se letos nesl v duchu stoletého výročí Velké Ostravy.


Sarkofág za tři miliardy má překrýt prohořívající haldu v Ostravě

Včera 16:29 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Odborníci přišli s řešením, jak dokončit sanaci haldy Heřmanice. Hodlají tam postavit speciální sarkofág, který má zajistit spolehlivou ochranu životního prostředí i zdraví obyvatel. Práce mají trvat deset let a náklady se odhadují až na 3 miliardy korun.

Radikální a citlivý k historii. Mezinárodní soutěž na proměnu a využití Bredy má vítěze

Včera 13:32 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

A je rozhodnuto. Odborná mezinárodní porota vybrala vítěze soutěže na proměnu opavského památkově chráněného Obchodního domu Breda. Stal se jím tým sdružení architektonických kanceláří z Brna a Bruselu: Atelier GRAM + OFFICE Kersten Geers + Spolka.

Padající strom zabil ženu v Českém Těšíně. Další lidé se zranili. Hasiči řešili stovky událostí

Včera 21:48, vydáno včera 9:46 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky, které se přehnaly přes Moravskoslezský kraj mají na svědomí i lidský život. Záchranáři pomáhali také dalším zraněným. Hasiči řešili do čtvrtečních 18:00 hodin 939 událostí. Zpustošená je i ostravská zoo, která se musela uzavřít.

Nový Jičín má nové ulice, jejich názvy odkazují i na zdejší historii vaření piva

V Novém Jičíně vznikají dvě nové ulice, a to v lokalitě Pod Skalkou, kde začne výstavba rodinných domů. Zastupitelé teď schválili jejich názvy. Místní adresy budou znít Pivovarská a Na Bochetě.

Havířov nabízí lidem novou komunikační aplikaci

Pokud chce magistrát v Havířově prezentovat nějaký projekt, vyrazí s mobilní radnicí přímo za občany. Tentokrát lidem město představilo novou komunikační síť.

Vyvrácené stromy, stržené střechy, lokální záplavy. V Českém Těšíně jeden člověk zemřel

Včera 21:57, vydáno 19. června 2024 21:34 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravou a Slezskem se ve středu večer prohnaly silné bouřky i supercely. Bouřky podle meteorologů produkovaly propady vzduchu se silnými nárazy s kroupami. Hasiči hlásí opět plno výjezdů. V řadě měst se vyvrátily i statné stromy, strženy byly některé střechy a lokálně zaplaveny i sklepy. Na mnoha místech nejde elektřina. Hlášeno je bohužel i úmrtí.

Na transfuzní stanici rájecké nemocnice darovali hromadně krev zaměstnanci Charity Český Těšín

Na transfuzní stanici karvinské rájecké nemocnice darovali hromadně krev zaměstnanci Charity Český Těšín a jejich rodinní příslušníci.

Frýdek-Místek udělil čtyři Ceny města za rok 2023

Frýdek-Místek uděloval ceny města za rok 2023. Ocenění se udělovalo za oblast záchrany životů, přínos v kultuře a výtvarné umění a architektura. Cenu získali čtyři lidé, jeden z nich in memoriam.

Technické služby Nového Jičína ukázaly svůj areál a úklidové stroje

Novojičínské technické služby uspořádaly den otevřených dveří, veřejnosti zpřístupnily areál střediska zeleně. Ten byl v nedávné době revitalizován. Zájemci si tu mohli prohlédnout nové haly a techniku, která pomáhá udržovat město upravené.

Nemocnice v Havířově cvičně aktivovala traumaplán, po výbuchu plynu musela ošetřit přes 20 pacientů

19. června 2024 11:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Kraj každým rokem vybere jednu svou nemocnici, kde musí být kvůli hromadnému neštěstí spuštěn traumaplán. Tentokrát taktické cvičení bylo vyhlášeno v Havířovské nemocnici. Vše se odehrálo za plného provozu.

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. července 2024 od 35 000 do 44 000 Kč/měsíc

Další ročník Festivalu v ulicích je skoro tady, letos představí více než 220 umělců

Oblíbený ostravský Festival v ulicích se blíží. 21. a 22. června už po třetí zaplní porubskou Hlavní třídu a její okolí a představí se na něm více než 220 umělců z 20 zemí světa.

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka byl zahájen, probíhá po celém Moravskoslezském kraji

Letošní ročník Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka probíhá ve slavnostní atmosféře. Na tento rok totiž připadl nejen Rok české hudby ale i výročí samotného Leoše Janáčka, který se narodil před 170 lety. V rámci festivalu tak opět vystoupí nejen špičkoví hudebníci, chybět nebude ani balet a bohatý doprovodný program.

Porubští trubači oslavili 15 let. S výročním koncertem vystoupili v klubu Garáž

Porubští trubči oslavili 15 let od svého založení výročním koncertem v klubu Garáž v Martinově. Za tu dobu se pořádně rozrostli, z původních 5 členů jich je v současné době 20. Loni jich bylo dokonce 27.

TJ Sokol Poruba má 130 let. Na oslavě se předvedly všechny oddíly

TJ Sokol Poruba oslavil neuvěřitelných 130 let od svého založení v roce 1894. V areálu Sokolovny uspořádal slavnostní program, na kterém se předvedly všechny sportovní oddíly a nechyběla ani zábava.

ZŠ Komenského uspořádala už druhou Zahradní slavnost. Pozvala na ni i rodiče žáků

Porubská Základní škola Komenského uspořádala Zahradní slavnost. Pozvala na ni rodiče i prarodiče dětí a do organizace zapojila vybrané žáky. Díky slunečnému počasí bylo ve venkovním areálu školy plno.

Modernizace klíčového pavilonu v MNO skončila. Nové zázemí má interna, kardiologie i ortopedie

19. června 2024 12:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Městská nemocnice Ostrava neustále vylepšuje péči o pacienty a potupně modernizuje zázemí jednotlivých oddělení. Nyní byla po třech letech ukončena modernizace klíčového pavilonu E2, ve kterém má zázemí interna, kardiologie i ortopedie.

DK Akord v Ostravě-Zábřehu se těší velké návštěvnosti. Lidé chodí na všechna představení
Vydáno 24. ledna 2023 21:21, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová
Kultura teď láká ve velkém. Lidem chyběla zejména v období covidu a teď si tento deficit chtějí vynahradit. Chodí tak nejen na koncerty, ale také na různá divadelní představení.

V kulturním domě Akord v Ostravě-Zábřehu panuje nadšení z velké návštěvnosti. Už druhá polovina loňského roku ukázala, že lidé na kulturu nezanevřeli.

Darina Daňková, ředitelka DK Akord: “Téměř všechna naše představení jsou vyprodaná nebo skoro vyprodaná. Jsme za to moc rádi. Máme pár posledních volných míst na některé projekty, takže doporučuju, že když vyjdeme s nějakým novým programem, aby si návštěvníci rezervovali vstupenky co nejrychleji. Jde to samozřejmě i online, nemusí k nám chodit na recepci, takže to mají jednoduché z pohodlí domova nebo kanceláří.”

Posledních pár volných míst je například na valentýnskou show stand up komika Miloše Knora.

Darina Daňková, ředitelka DK Akord: “Lidé pukají smíchy., takže jestli chcete strávit předvalentýnský čas vesele a zábavně, tak můžete na show Miloše Knora. Poslední místa jsou volná na Partičku, což je projekt. který nemusím představovat a úplně jednotky míst jsou k dispozici na Písničky a kecičky. To je program, který se k nám vrací opakovaně a jsme rádi, že můžeme přivítat Richarda Krajča a Karin Babinskou. Je to vždycky zajímavé dozvědět se něco z jejich života a názorů, je to fajn.”

Akord žije nejenom divadlem a hudbou, ale také novodobým cirkusem.

Darina Daňková, ředitelka DK Akord: “Konkurs je název představení cirkusové skupiny Losers, kteří také u nás už několikrát byli a jestli chcete vidět neuvěřitelné akrobatické kousky, tak si nenechte ujít jejich Konkurs. Chystáte něco i pro děti a seniory? Seniorům i dětem se dlouhodobě věnujeme. Pro seniory každé první úterý v měsíci připravujeme senior klub se Zdeňkem Kačorem a Šárkou Zubkovou, takže to není třeba představovat a v únoru se uskuteční i seniorský ples. Pro děti připravujeme každý měsíc minimálně jedno divadelní představení, takže koukněte na naše webové stránky a přijďte s dětmi.”

V kulturním domě Akord si přijdou na své také milovníci aktivního způsobu života. Jsou tady krásné cvičební sály, které přímo vybízejí k různým sportovním aktivitám.

Darina Daňková, ředitelka DK Akord: “Na druhou polovinu roku máme připravenou také řadu pohybových kurzů. Je třeba po těch vánocích se začít hýbat a já mám obzvlášť ráda třeba cvičení v závěsných sítích, protože se v Ostravě vyskytuje jen na několika místech a jedno z těch míst je Akord. Věnujeme se nejen pohybu, ale také duši. Připomínám, že nás čekají dva sobotní workshopy s Liborem Vilímem Radikální otevřenost.”

Pokud se tedy chcete naučit říkat věci na rovinu a přitom nezranit druhého, pak je tento workshop určený právě pro vás. No a v Akordu je v plném proudu také plesová sezóna.

Darina Daňková, ředitelka DK Akord: “Plesová sezóna, to jsme totálně nadšení, protože máme naplněny pátky i soboty do konce března. Určitě si nenechte ujít ples našeho obvodu. Možná se tam ještě nějaká volná vstupenka najde a my jsme překvapeni tím, jak lidé jsou lační nejen po té kultuře co se týče divadla a hudby, ale i toho si zatancovat, takže to je úplně krása, takže kéž by to vydrželo dlouho, napořád.”

Jubilejní 30. ročník tradičního reprezentačního plesu městského obvodu Ostrava-Jih se v kulturním domě Akord uskuteční už 24. 2. Těšit se můžete na Moondance Orchestra s Dashou, Legendy se vrací, Praskání Rosti Petříka a Cimbálovou muziku Friš.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000035391/dk-akord-v-ostravezabrehu-se-tesi-velke-navstevnosti-lide-chodi-na-vsechna-predstaveni