Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Atletické přebory žáků základních škol letos měly rekordní účast. Mezi sebou se utkalo 13 škol

Ostrava-Jih |

V Ostravě-Jihu se uskutečnily už tradiční atletické přebory základních škol. Zatímco loni se jich kvůli pandemii koronaviru zúčastnilo jen 5, letos účast předčila očekávání.

V atletické hale města Ostravy si zasportovaly děti základních škol nejen z Ostravy-Jihu. Žáci 8.a 9.tříd se tady utkali v už tradičních atletických přeborech. Letošního 6. ročníku se zúčastnilo rekordních 13 základních škol.

Oldřich Zvolánek, ředitel závodů: “Jsme rádi, že můžeme takovou akci pořádat a vidíme u těch dětí radost a nadšení, že můžou mezi sebou soutěžit . Věřím, že je to bude bavit a že některé z nich stáhneme na pravidelnou činnost do atletického klubu ve Vítkovicích. Z výkonů můžu zmínit třeba osmistovku děvčat, kde vyhrála holka, která trénuje pravidelně ve Vítkovicích. Kalandrová je výborná vícebojařka.”
Martin Olšer, jeden z hlavních pořadatelů: “Za mě jako pořadatele jsme nadšeni, s jakým zájmem disponují školy o naši akci, o náš závod a v podstatě začínáme mít pocit, že začíná být čím dál víc atraktivnější pro ně. “

Největším přínosem akce je, že školáci mohou navštívit tuto moderní atletickou halu, kde by se za normálních okolností vůbec nedostaly.

Martin Olšer, jeden z hlavních pořadatelů: “Jsou to vesměs děti, které nejsou políbeny atletikou. Co jsou sportovci, tak dělají jiné sporty, takže atleti to nejsou a tím pádem je to pro ně nové, inspirující a motivující.”
Radim Ivan, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Já jsem rád, že u nás v obvodě probíhají opět tyto atletické přebory. Jsem rád, že se zapojil rekordní počet škol, 13, což je skvělé číslo. Jsem, rád, že tu nejsou jenom školy z Jihu, protože menší obvody si takové přebory nedokáží sami zorganizovat. Takže vím, že tady je i škola ze Šilheřovic. Jsem rád, že se to takhle daří organizovat a jenom taková moje vzpomínka. Já když jsem taky závodil, tak jsme museli chodit běhat na stadion venku a byla nám zima. Teď je parádní, že děcka můžou sportovat tady v této krásné atletické hale.”

Mnohé děti na přeborech překvapily svými výkony a vylepšily si své osobní rekordy.

Kateřina Bluchová, ZŠ Dvorského: “Všichni jsou vítězové, kteří si udělali osobáky a dosáhli výborných výkonů a myslím si, že na stupních vítězů minimálně z naší školy půlka dětí byla.”
Anketa: zúčastněné děti ZŠ: “Líbilo se mi tu, je to tady úžasné, dokonce tady i trénuji za Atletiku Vítkovice a je to tady suprové, je tady dobrá podpora fanoušků. Dělal jsem disciplínu skok daleký, kde jsem vyhrál na plné čáře. 5.24, což je 3 cm za mým osobákem a jsem rád, že jsem poprvé vyhrál tuto disciplínu, na kterou jsem šel poprvé za školu.”
“Bylo to dobré. Měla jsem proti sobě dost holek, které byly oproti mě silnější a lepší, ale kupodivu jsem to vyhrála a ani jsem to nečekala. Vyhrála jsem 2. místo v hodu koulí. Hodila jsem 6 metrů a 52. Svůj osobní rekord jsem překonala. Ani jsem nečekala, že tolik hodím, Čekala jsem míň, bylo to celkem dost náročné fyzicky. Akorát mě z toho bolí ruka, protože 3 kila jsou přece jen, zdá se málo, ale je to celkem těžká koule.”
“Jelikož dělám atletiku, tak akce to byla výborná. Strašně se mi tady líbilo. Teď jsem se překonal. Právě jsem skočil 168 cm a bylo to tady prostě super. Můj rekord byl 161 naposledy a teďka jsem skočil 168, takž o 7 cm jsem se zlepšil, tak jsem za to hodně rád.”

Školáci se utkali v 6 disciplínách. A to ve skoku vysokém a dalekém, vrhu koulí, štafetě, sprintu a běhu. Závodilo se jak individuálně tak ve smíšených družstvech.

Nahlásit chybu


K tématu

Žáci 8. a 9. tříd škol z Jihu soutěžili na 33. Atletických přeborech základních škol

9. března 2024 13:37 | Ostrava-město | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Další ročník atletických přeborů žáků základních škol z Ostravy-Jihu se konal v atletické hale Ostrava. Zúčastnilo se celkem 14 škol obvodu v 6 disciplínách pro dívky a 6 pro chlapce.

Ostravskou sportovní halu zaplnili mladí atleti. Konal se 33. ročník Atletických přeborů ZŠ

Další ročník atletických přeborů žáků základních škol z Ostravy-Jihu se konal v atletické hale Ostrava. Zúčastnilo se celkem 14 škol obvodu v 6 disciplínách pro dívky a 6 pro chlapce.


V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Dnes 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Dnes 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

VIDEO: Policisté dopadli 15letého mladíka, který ve skupince dalších okradl muže v Ostravě

12. dubna 2024 9:48 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté dopadli patnáctiletého mladíka, který i v takto nízkém věku má za sebou bohatou trestní minulost. Na začátku dubna letošního roku bezdůvodně fyzicky napadl a okradl 31letého muže v Ostravě. Poškozený vše oznámil policistům a ti během krátké doby vypátrali skupinku podezřelých.

StartUp show na VŠB-TUO představila finalisty Green Light Akcelerátoru

11. dubna 2024 21:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava patřila finále Green Light Akcelerátoru. Letos proběhl už 11. ročník, do kterého začínající podnikatelé přihlásili celkem 10 projektů.

Tvoříme prostor pokračuje další výzvou. Změnit své okolí může kdokoliv

11. dubna 2024 19:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Také Porubané se mohou zapojit do dotačního programu ostravského magistrátu Tvoříme prostor. Každý, kdo není spokojen se svým okolím, ho může jakkoliv změnit. Přihlášky mohou zájemci podávat do 6. května.

Stará hyperbarická komora by mohla sloužit kosmonautům. Fifejdská nemocnice hledá další využití

11. dubna 2024 12:07 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jak už z našeho zpravodajství víte, Městská nemocnice Ostrava získala novou hyperbarickou komoru. Nyní řeší další využití starého padesáti tunového zařízení. Zajímavou možností by mohla být její přeměna pro modul na přípravu kosmonautů na lety do vesmíru.

Atletické přebory žáků základních škol letos měly rekordní účast. Mezi sebou se utkalo 13 škol
Vydáno 30. března 2023 7:29, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová
V Ostravě-Jihu se uskutečnily už tradiční atletické přebory základních škol. Zatímco loni se jich kvůli pandemii koronaviru zúčastnilo jen 5, letos účast předčila očekávání.

V atletické hale města Ostravy si zasportovaly děti základních škol nejen z Ostravy-Jihu. Žáci 8.a 9.tříd se tady utkali v už tradičních atletických přeborech. Letošního 6. ročníku se zúčastnilo rekordních 13 základních škol.

Oldřich Zvolánek, ředitel závodů: “Jsme rádi, že můžeme takovou akci pořádat a vidíme u těch dětí radost a nadšení, že můžou mezi sebou soutěžit . Věřím, že je to bude bavit a že některé z nich stáhneme na pravidelnou činnost do atletického klubu ve Vítkovicích. Z výkonů můžu zmínit třeba osmistovku děvčat, kde vyhrála holka, která trénuje pravidelně ve Vítkovicích. Kalandrová je výborná vícebojařka.”
Martin Olšer, jeden z hlavních pořadatelů: “Za mě jako pořadatele jsme nadšeni, s jakým zájmem disponují školy o naši akci, o náš závod a v podstatě začínáme mít pocit, že začíná být čím dál víc atraktivnější pro ně. “

Největším přínosem akce je, že školáci mohou navštívit tuto moderní atletickou halu, kde by se za normálních okolností vůbec nedostaly.

Martin Olšer, jeden z hlavních pořadatelů: “Jsou to vesměs děti, které nejsou políbeny atletikou. Co jsou sportovci, tak dělají jiné sporty, takže atleti to nejsou a tím pádem je to pro ně nové, inspirující a motivující.”
Radim Ivan, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Já jsem rád, že u nás v obvodě probíhají opět tyto atletické přebory. Jsem rád, že se zapojil rekordní počet škol, 13, což je skvělé číslo. Jsem, rád, že tu nejsou jenom školy z Jihu, protože menší obvody si takové přebory nedokáží sami zorganizovat. Takže vím, že tady je i škola ze Šilheřovic. Jsem rád, že se to takhle daří organizovat a jenom taková moje vzpomínka. Já když jsem taky závodil, tak jsme museli chodit běhat na stadion venku a byla nám zima. Teď je parádní, že děcka můžou sportovat tady v této krásné atletické hale.”

Mnohé děti na přeborech překvapily svými výkony a vylepšily si své osobní rekordy.

Kateřina Bluchová, ZŠ Dvorského: “Všichni jsou vítězové, kteří si udělali osobáky a dosáhli výborných výkonů a myslím si, že na stupních vítězů minimálně z naší školy půlka dětí byla.”
Anketa: zúčastněné děti ZŠ: “Líbilo se mi tu, je to tady úžasné, dokonce tady i trénuji za Atletiku Vítkovice a je to tady suprové, je tady dobrá podpora fanoušků. Dělal jsem disciplínu skok daleký, kde jsem vyhrál na plné čáře. 5.24, což je 3 cm za mým osobákem a jsem rád, že jsem poprvé vyhrál tuto disciplínu, na kterou jsem šel poprvé za školu.”
“Bylo to dobré. Měla jsem proti sobě dost holek, které byly oproti mě silnější a lepší, ale kupodivu jsem to vyhrála a ani jsem to nečekala. Vyhrála jsem 2. místo v hodu koulí. Hodila jsem 6 metrů a 52. Svůj osobní rekord jsem překonala. Ani jsem nečekala, že tolik hodím, Čekala jsem míň, bylo to celkem dost náročné fyzicky. Akorát mě z toho bolí ruka, protože 3 kila jsou přece jen, zdá se málo, ale je to celkem těžká koule.”
“Jelikož dělám atletiku, tak akce to byla výborná. Strašně se mi tady líbilo. Teď jsem se překonal. Právě jsem skočil 168 cm a bylo to tady prostě super. Můj rekord byl 161 naposledy a teďka jsem skočil 168, takž o 7 cm jsem se zlepšil, tak jsem za to hodně rád.”

Školáci se utkali v 6 disciplínách. A to ve skoku vysokém a dalekém, vrhu koulí, štafetě, sprintu a běhu. Závodilo se jak individuálně tak ve smíšených družstvech.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000036439/atleticke-prebory-zaku-zakladnich-skol-letos-mely-rekordni-ucast-mezi-sebou-se-utkalo-13-skol