Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novinka centrálního obvodu. 1. ročník participativního rozpočtu

Centrální obvod Ostravy spouští participativní rozpočet. Zelenou mu dali zastupitelé, kteří na svém posledním zasedání schválili všechna navržená pravidla. Někteří sice měli výhrady k navržené částce milion korun, která se jim zdála nízká, i ta ale nakonec prošla.

Už i obyvatelé Moravské Ostravy a Přívozu mohou navrhovat, jak by chtěli změnit veřejný prostor. Radnice totiž vyhlásila první ročník participativního rozpočtu, na který uvolní ze svého rozpočtu jeden milion korun. “Tak jsme se shodli v rámci koalice, že ta částka jeden milion korun je odpovídající na ten start a domnívám se, že vyšší částka by neměla v tuto chvíli smysl. My potřebujeme, aby se lidé naučili vlastně s tím participativním rozpočtem pracovat a aby ty projekty, které tam budou přihlašovat, měly nějaký smysl,” uvádí Valentina Vaňková, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz. “Budeme to komunikovat na facebooku, budeme to komunikovat na našich stránkách, ale kromě toho jsme zřídili novou informační stránku www.nasobvod.cz a tam se dozví veškeré informace o tom participativním rozpočtu,” říká Rostislav Řeha, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz

Své návrhy na to, která místa byste chtěli v obvodu zatraktivnit nebo vylepšit, můžete na radnici posílat do 21.července. “Samozřejmě už v té době bude probíhat nějaké formální schvalování, nebo kontrola těch návrhů a může jim náš pracovník jakoby pomoct s těmi návrhy a po tom 21.červenci proběhne u nás na úřadě kolečko, kde vlastně budou hodnotit ty návrhy," dodává Rostislav Řeha, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz.

V listopadu pak začne hlasování. Sami obyvatelé tak rozhodnou o tom, které z projektů jsou nejlepší a budou se v příštím roce realizovat.
MISS BABČA & ŠTRAMÁK / ZRUŠENO!!!

Dnes
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Veletoč / autorská komedie Ivy Janžurové

03.11. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Transsibiřská magistrála / cestovatelský stand-up

10.11. 18:00
Ostrava-Centrum, DK Akord, Ostrava

T-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

PROFO MONTÁŽE CZ s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků