Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

První ročník participativního rozpočtu: centrální obvod Ostravy má na Vaše nápady milion korun

Jeden milion korun. Právě tuto částku radnice Moravské Ostravy a Přívozu investuje do historicky prvního ročníku participativního rozpočtu. Své návrhy na to, která místa byste chtěli v obvodu zatraktivnit nebo vylepšit, můžete na radnici posílat do 21.července. Fantazii se meze nekladou. Jeden člověk může podat i více projektů ať už investičních nebo neinvestičních.

Stáhnout video

Rostislav Řeha, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Samozřejmě už v té době bude probíhat nějaké formální schvalování, nebo kontrola těch návrhů a může jim náš pracovník jakoby pomoct s těmi návrhy a po tom 21.červenci proběhne u nás na úřadě kolečko, kde vlastně budou hodnotit ty návrhy.”

Valentina Vaňková, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Ta částka jeden milion korun je odpovídající na ten start a domnívám se, že vyšší částka by neměla v tuto chvíli smysl. My potřebujeme, aby se lidé naučili vlastně s tím participativním rozpočtem pracovat a aby ty projekty, které tam budou přihlašovat, měly nějaký smysl.”

S podrobnostmi k participativnímu rozpočtu se můžete seznámit na semináři, který radnice uspořádá během června. Najdete je ale i na webu.

Rostislav Řeha, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Budeme to komunikovat na fb, budeme to komunikovat na našich stránkách, ale kromě toho jsme zřídili novou informační stránku www.nasobvod.cz a tam se dozví veškeré informace o tom participativním rozpočtu.”

Od konce července pak vaše návrhy projdou kolečkem schvalování. Ty úspěšné a reálné pak půjdou v září do hlasování. Fyzicky bude možné hlasovat na veřejných prezentacích s autory. Elektronicky pak do konce října prostřednictvím platformy Mobilního rozhlasu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy