Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři ukázali, co v nich je. Krajské hry v Ostravě je rozhýbaly i pobavily

Do Ostravy se sjelo více než 260 seniorů z celého MS kraje na už tradiční krajské hry. Ty se tentokrát uskutečnily v areálu Tělovýchovné jednoty Ostrava na Varenské ulici. Dobrou náladu seniorů a jejich zapálení pro hru podtrhlo i krásné slunečné počasí.

Sportovní areál na Varenské ulici v Ostravě hostil krajské hry seniorů. Sjely se na ně zástupci 65 klubů seniorů nejen z Ostravy, ale také například z Píště, Krnova, Bílovce, Bohumína. nebo Ludgeřovic, kteří si zasoutěžili v 8 disciplínách.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: “Pořád platí to, že ve zdravém těle zdravý duch a v tomto případě si myslím, že to platí dvojnásob. o znamená, dokud jsme aktivní senioři, tak to samozřejmě funguje všechno lépe a ten endorfin, který se uvolňuje, nám pomáhá věci snášet mnohem lépe, takže já jsem rád, že jsou tady, že tady podají sportovní výkony, na které můžou být hrdí a budou mít z toho radost.”

Hry seniorů podpořil nejen kraj, ale také centrální obvod Ostravy, který zajistil dárky pro vítěze.

Alena Pataky, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Náš obvod Moravská Ostrava a Přívoz se snaží podporovat veškeré aktivity v rámci obvodu, to znamená, že to nejsou jen děti, školy, sociální oblast, kultura, ale hlavně volnočasové aktivity a především si vysoce cením i ty volnočasové aktivity našich seniorů.”

V rámci her si aktivní senioři zahráli mimo jiné petang, tenis, šipky, nebo basketbal. Soutěžila 4 členná družstva ve dvou kategoriích, a to zvlášť muži a ženy.

Anketa: účastníci her: “Stále sportujeme, pracujeme, sportujeme, a tak dál.Nejčastěji na zahradě. Dřepy, posilování při rytí záhonků třeba a podobně.”
“Super, moc se mi to líbí. Ještě jsme nezačali a už se mi to líbí. Baví mě to, že jsme v pohybu.”
“Já jsem tady poprvé na těch hrách a hrozně jsem se těšila. Sportovec si myslím, že jsem tělem i duší, ale jak dopadneme, to nevím.”

Sportovní areál na Varenské nabízí bohaté sportovní vyžití. Jsou tady beachvolejbalová hřiště s bazénem, tenisové kurty, hřiště na petang, kroketové hřiště, nebo kuželky. Uvnitř si pak můžete zahrát kromě různých míčových her také badminton, nebo ping pong.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy