Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři ukázali, co v nich je. Krajské hry v Ostravě je rozhýbaly i pobavily

Do Ostravy se sjelo více než 260 seniorů z celého MS kraje na už tradiční krajské hry. Ty se tentokrát uskutečnily v areálu Tělovýchovné jednoty Ostrava na Varenské ulici. Dobrou náladu seniorů a jejich zapálení pro hru podtrhlo i krásné slunečné počasí.

Sportovní areál na Varenské ulici v Ostravě hostil krajské hry seniorů. Sjely se na ně zástupci 65 klubů seniorů nejen z Ostravy, ale také například z Píště, Krnova, Bílovce, Bohumína. nebo Ludgeřovic, kteří si zasoutěžili v 8 disciplínách.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: “Pořád platí to, že ve zdravém těle zdravý duch a v tomto případě si myslím, že to platí dvojnásob. o znamená, dokud jsme aktivní senioři, tak to samozřejmě funguje všechno lépe a ten endorfin, který se uvolňuje, nám pomáhá věci snášet mnohem lépe, takže já jsem rád, že jsou tady, že tady podají sportovní výkony, na které můžou být hrdí a budou mít z toho radost.”

Hry seniorů podpořil nejen kraj, ale také centrální obvod Ostravy, který zajistil dárky pro vítěze.

Alena Pataky, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Náš obvod Moravská Ostrava a Přívoz se snaží podporovat veškeré aktivity v rámci obvodu, to znamená, že to nejsou jen děti, školy, sociální oblast, kultura, ale hlavně volnočasové aktivity a především si vysoce cením i ty volnočasové aktivity našich seniorů.”

V rámci her si aktivní senioři zahráli mimo jiné petang, tenis, šipky, nebo basketbal. Soutěžila 4 členná družstva ve dvou kategoriích, a to zvlášť muži a ženy.

Anketa: účastníci her: “Stále sportujeme, pracujeme, sportujeme, a tak dál.Nejčastěji na zahradě. Dřepy, posilování při rytí záhonků třeba a podobně.”
“Super, moc se mi to líbí. Ještě jsme nezačali a už se mi to líbí. Baví mě to, že jsme v pohybu.”
“Já jsem tady poprvé na těch hrách a hrozně jsem se těšila. Sportovec si myslím, že jsem tělem i duší, ale jak dopadneme, to nevím.”

Sportovní areál na Varenské nabízí bohaté sportovní vyžití. Jsou tady beachvolejbalová hřiště s bazénem, tenisové kurty, hřiště na petang, kroketové hřiště, nebo kuželky. Uvnitř si pak můžete zahrát kromě různých míčových her také badminton, nebo ping pong.


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků