Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V centru Ostravy se rozsvítila vánoční výzdoba. Masarykovo náměstí září bílou barvou

Žádné barevně blikající stromy a kolotoč. Vánoční výzdoba na Masarykově náměstí v centru Ostravy letos bude zářit ledově bílou barvou, do které bude sem tam problýskávat teple bílá. Připraveno je i vánoční městečko, které se ale kvůli pandemickým opatřením bude muset obejít bez doprovodného programu.

Alena Pataky, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Měli jsme přislíbené hvězdy formátu Jarek Nohavica, Martin Chodúr, Olympic. Nicméně všichni nám přislíbili, že příští rok, pokud to bude možné, tak k nám zavítají.”

Největší atrakcí letošních Vánoc bude obří vyhlídkové kolo, které má v průměru 32 metrů.

Alena Pataky, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Myslím si, že to je asi největší kolotoč, který jsme prozatím na Masarykově náměstí o ostravských Vánocích měli.”
Roman Urbanec. instalace ruského kola: “Ruské kolo nám uveze 166 osob, jedna jízda trvá cca 7 minut a bude to svítit krásnou bílou barvou do nočních hodin.”

Na náměstí jsou připraveny i stánky, ve kterých si budete moci nakoupit vánoční zboží i dobroty. Otevřeny budou, jakmile to vládní nařízení dovolí.

Valentina Vaňková, místostarostka MOb Moravské Ostrava a Přívoz: “Chybí nám tady zvonička i rozestavěné stolky, kde se mohlo konzumovat občerstvení. V tuto chvíli to možné není. Stánky máme od sebe 4 metry. Nicméně i jídlo a pití tady bude a máme od nich přislíbeno, že to bude zabaleno.”
Zuzana Ožanová, starostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Tento pátek proběhne v našem obvodu slavnostní rozsvícení celé vánoční výzdoby. Při svých procházkách se přijďte podívat na Masarykovo náměstí, kde uvidíte krásný strom, uvidíte naše stánky.”

Po celou dobu adventu bude na náměstí vyhrávat reprodukovaná hudba, která umocní Vánoční atmosféru.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy