Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hromady suti, pneumatiky a další odpady jsou pryč. Z centra Ostravy mizí obří černé skládky

Z centra Ostravy postupně mizí obří černé skládky. Zlikvidována už byla skládka mezi ulicemi Úprkova a Rovná, která řadu let hyzdila Přívoz. Ještě před 10 lety tamy bylo asi 60 garáží, které místní rozebírali a vykrádali až se postupně zřítily. Na hromadu suti pak lidé vyhazovali kde co a dokonce sem jezdily i náklaďáky, které se zde zbavily stavební suti.

Místní obyvatel: “V noci tady jezdily auta. Vyklopily tu binec, třeba plastová okna ze stavby.”

Majitelé pozemků skládku odmítli zlikvidovat s tím, že nejsou původci. Ujala se toho nakonec Ostrava prostřednictvím své společnosti Městské lesy. Odhadem bylo na skládce asi 700 tun odpadu.

Anketa: místní obyvatelé: “Chvála pánu bohu. Byli tady potkani velcí jako krávy.”
“Bylo to hnusné. Jsme rádi, že jsme se toho zbavili.”

V Ostravě už mizí další černá skládka. Bourá a uklízí se přímo na břehu Ostravice u oblíbených Komenského sadů na ulici Muglinovská, kde se válí hromady suti, pneumatik a dalšího odpadu v okolí rozpadlých garáží.

Rostislav Řeha (Piráti), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “První polovina je vyčištěna úplně. Ta druhá polovina je trošku složitější, protože tam zbývá 5, 6 garáží, které nám původní majitelé nepředali. Mezitím už ale nastoupil stavební úřad, který je vyzval k likvidaci, protože ty stavby jako takové už neplní svůj účel. Jsou polorozpadlé, nemají střechy a další věci.”

Likvidace této černé skládky vyjde na několik milionů korun a obvod už požádal o finanční výpomoc ostravský magistrát.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy