Právě probíhají veřejná setkání projektu Společně tvoříme Jih!!!

​Pět milionů korun na dobré nápady lidí - to je projekt Společně tvoříme Jih!!!. V pondělí 18. dubna proběhlo jedno z dalších veřejných setkání - tentokrát v K-Triu.

Reklama

Participativní rozpočet je v podstatě jedinečnou možností aktivně se zapojit do rozhodování o části peněz z rozpočtu obvodu. Radnice připravila 5 milionů korun a v Moravskoslezském kraji je jediným místem, kde mohou lidé takto navrhovat své nápady a tvořit prostředí kolem sebe. Projekt se posunul do návrhové části.

"Máme zpracovaný formulář, který je dostupný na našich webových stránkách, do kterého budou občané psát své nápady - co by chtěli, k čemu by to mělo sloužit, kolik lidí to osloví a také nějaký předběžný rozpočet. Pod tento svůj nápad musí sehnat 15 podpisů a předloží ho k nám na úřad. Toto je první fáze projektu a bude probíhat v průběhu května a června. Už se nám hlásí první projekty, máme tam momentálně jako projekt přihlášenou opravu nějakého chodníku, máme tam vybudování laviček a další," vysvětluje místostarostka Hana Tichánková (ANO 2011).

Možná právě vy přijdete s originálním a zajímavým nápadem, myšlenkou nebo s nevšedním návrhem cokoli zlepšit nebo udělat jinak. Stačí dát hlavy dohromady a nápad napsat na papír. Pokud máte jakékoliv dotazy nebo chcete i nezávazně projednat a konzultovat svůj návrh, obraťte se na koordinátorku projektu Kateřinu Šebestovou. 

"Na mě se mohou obracet všichni občané, kteří se zajímají o participativní rozpočet na Jihu, ať už chtějí pomoci zpracovat návrh nebo poradit s cenou a podobně. Ještě před podáním návrhu můžeme zkonzultovat, jestli se to hodí do participativního rozpočtu, jestli je všechno v pořádku," upřesňuje koordinátorka projektu Kateřina Šebestová.

První úspěšný rok mají za sebou projekty participativních rozpočtů například v Městské části Praha 10 a ve Zbraslavi. Ostrava-Jih se zařadí mezi místa, kterých bude i díky dobrým výsledkům projekt přibývat. Další veřejná setkání proběhnou v 20. dubna ve středisku volného času v Zálomu, dále v domu kultury Akord a v knihovně ve Výškovicích.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Barbie slaví 60. narozeniny ve Forum Nová Karolina

11.03. 10:00 - 31.03. 18:00
Ostrava, Forum Nová Karolina, Ostrava

Daniel Herman: přednáška „Umíme se vyrovnat s vlastní minulostí?

Dnes 16:00 - 1:02
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

BOSWELL GROUP a.s.
Ostrava-město
od 13 350 Kč do 14 000 Kč

Detail

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 97 Kč

Detail

Příležitosti bez bariér s.r.o.
Ostrava-město
od 14 625 Kč do 15 025 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu