Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Léto pro seniory v Komorním klubu v Ostravě-Jihu

  • Ostrava-Jih,

Komorní klub v Jubilejní kolonii v Hrabůvce tento týden patří hlavně seniorům. Bavit se tady mohou na tradiční akci Léto pro seniory, která nabízí velmi pestrý program.

Jóga a jógová očista, numerologie, cviky na předcházení nemocem, seznámení se s bylinkami, nebo nordic walking a další sportovně relaxační program si mohou užít senioři v Komorním klubu díky akce Léto pro seniory. A hned první den byl o ní zájem

“Dneska jsem tady měla hodinu jógy, dámy byly trošku jako z domácnosti a musela jsem přizpůsobit trošku program, ale jóga je pro každého, abychom se protáhli, abychom mobilizovali klouby, abychom se naučili dobře dýchat a všechno ostatní se postupem času poddá,” říká Radka Svršková, cvičitelka jógy

Senioři se dozvěděli, že je dobré cvičit alespoň dva až 3x týdně. Naučili se základní cviky a správně dýchat. 

Je dobré dělat třeba pozici kočky, abychom se naučili rovně stát, otvírali hrudník a naučili se to dobré držení těla, abychom začali pohybovat pánví, abychom procvičili kyčelní klouby, protože s těmi normálně nehýbeme, abychom se naučili uklánět, předklánět apod.,” dodává Radka Svršková, cvičitelka jógy

Po cvičení se pak učili pochopit sami sebe i druhé pomocí numerologie a tarotových karet. Dámy to vyloženě bavilo a program si nemohly vynachválit.

“Přednáška byla situována na čísla, jak se vlastně pochopit přes datum narození. Lidé většinou na sebe něco ví, ale neví, jak se uchopit a ty čísla vlastně můžou napovědět, jak se na sebe podívat a já vždycky říkám, najít si body, kde se mám pochválit. Karty jsou nápověda pro lidi, kteří třeba nemusí slova, ale hledají obrázky, barvy, mají rádi jiné vyobrazení, je to spíš o tvořivosti, že ten člověk si najde prostě, co ho tam oslovuje,” vysvětluje Monika Bumbová, numeroložka

“Tak baví mě to, bavilo mě to a bavit mě to bude. Ráda jsem tady mohla být Informace, které jsme neměla, tak teď jsem je získala a ještě půjdu na další, aby toho bylo více.”

“Moc se mi to líbilo a hodně mi to přineslo. Myslím, že se budu podle toho trošku řídit v životě. Doma v rodině atd. Vůbec ty karty, numerologie, celé, jak to paní vysvětlovala Přemýšlím, že bych šla na nějaký další kurz.”

“Dalo mi to, že jsem úplně skvělý člověk. Zjistila jsem, že jsem hodná, vstřícná, mírumilovná, láskyplná, rodinná a tak určitě je to super a budu chodit dál, pokud budou nějaké další akce. Hodně mě to zaujalo”.

Senioři se na akci stále mohou hlásit. Pár volných míst je stále ještě k dispozici. Více informací najdete na webových stránkách KZOJ.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy