Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice nadělila dárky seniorům. Rozdávala je v Senior Expresu

  • Ostrava-Jih,

Dárky se seniorům rozdávaly i v rámci služby Senior expres. která je jim k dispozici každý všední den. Tato předvánoční nadílka se tak stala krásnou tradicí.

Senior expres je velmi oblíbenou a hojně využívanou službou. V současnosti uý má vyřízenou průkazku bezmála 1700 seniorů Ti, kteří měli objednané jízdy na den 17.prosince, byli mile překvapeni. Od vedení radnice totiž dostali dárky v podobě v podobě balíčků se smaltovaným hrníčkem a bylinkovým čajem. 

“Jelikož se blíží vánoční svátky, tak jsme dneska našim seniorům, kteří si objednali jízdu, rozdávali takové malé překvapení, takový malý vánoční dáreček. Seniorům se to velmi líbilo a samozřejmě poděkovali za tak milé překvapení,” uvádí Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih

Senior expres vozí seniory po celé Ostravě za symbolickou cenu Za jednu jízdu zaplatí pouhých 25 korun. 

“Službu Senior expresu mohou využívat naši občané od 77 let věku, a to 4x do měsíce v rámci celého území města Ostravy. Služba je v provozu dennodenně od pondělí do pátku od 6 do 16 hodin,” dodává Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih

.

Zvýhodněnou dopravu radnice zavedla v dubnu roku 2017, nejprve pro seniory starší 80 let, od loňského února věkovou hranici  snížila na 77 let. Aby s ní senioři mohli jezdit kamkoli chtějí, musí si vyřídit průkazku. Od nového roku ji bude bezplatně a na počkání vydávat odbor hospodářské správy. Dosud jsou pro seniory připravena 3 auty, od února příštího roku se jejich počet zvýší na 4. Zvýší se tak dostupnost služby a zkrátí se čekací doba. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků