Seniory z Jihu už vozí po Ostravě 4 vozy. Senior Expres je tak dostupnější

O Senior Expres v Ostravě Jihu je stále větší zájem. Zvýhodněnou dopravu pro seniory s trvalým bydlištěm v obvodu radnice zavedla v dubnu roku 2017 a od té doby ji stále vylepšuje. Více prozradíme v následující reportáži.

Radnice Ostravy Jihu vychází vstříc seniorům. Zatímco loni snížila věkovou hranici pro využívání oblíbené služby senior expres z 80 na 77 let, teď rozšiřuje vozový park. Služba tak bude lépe dostupná a zkrátí se čekací doba.

“V současné době má vyřízenou průkazku 1731 seniorů a vzhledem k četnosti a vytíženosti této služby jsme se rozhodli navýšit finanční prostředky tak, aby od února tohoto roku mohly vyrazit již 4 vozidla. Služba Senior Expres je určena pro obyvatele starší 77 let a tuto službu mohou využívat v pracovních dnech od 6 do 16 hodin,” uvádí Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih

Za jednu jízdu lidé zaplatí pouhých 25 korun a zajet si mohou kamkoli potřebují. Ať už k lékaři, na nákupy, na poštu, nebo na návštěvu a to v rámci celé Ostravy. Stačí se telefonicky objednat na čísle 770 130 770 nejméně den předem před požadovanou jízdou. 

“K dnešnímu dni evidujeme zhruba 230 tisíc kilometrů v rámci 20 tisíc jízd,” dodává Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih

Zájemci o tuto službu si musí povinně vyřídit tzv. průkazku Senior Expres. Udělat tak mohou přímo v přízemí hlavní budovy radnice na odboru hospodářské správy v kanceláři číslo 21.

K vyřízení průkazky stačí stejně jako v předchozím období pouze občanský průkaz a průkazková fotografie a potom je přímo na místě bezplatně zhruba do 5 minut vydán,” dodává Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih

Senioři mohou zvýhodněnou službu využívat čtyřikrát měsíčně a bezplatně si sebou mohou vzít i doprovod. Radnice na ni platí téměř 300 tisíc měsíčně. Od února se tato částka zvyšuje až na 450 tisíc.
Jídla Světla / beseda s autorkou knihy Jolanou Janišovou

20.02. 16:00
Ostrava-Centrum, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Literární čtvrtek / Protimluvná osmnáctka

20.02. 17:00
Ostrava-Jih, Dům umění Ostrava

Škola žárlivých/ premiéra opery

20.02. 18:30
Ostrava-Jih, Divadlo A. Dvořáka, Ostrava

Data Servis - informace s.r.o. ČR
Ostrava
od 95 do 100 Kč/hod.

Detail

Ostravské opravny a strojírny, s.r.o.
Ostrava
od 22 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

TEMPO, obchodní družstvo, prodejna 075 Horní Lhota
Horní Lhota
od 117 do 166 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků