Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior EXPRES JIH využívá stále více lidí. Před Vánoci dostali dárky

  • Ostrava-Jih,

O službu Senior expres je v Ostravě-Jihu velký zájem. Využívat ji mohou lidé ve věku od 77 let, kteří mají vyřízenou průkazku. Po celé Ostravě je momentálně vozí pět taxíků.

Už dva tisíce lidí pravidelně využívá zvýhodněnou službu Senior expres. Svézt se s ní mohou jak k lékaři, tak na nákupy, nebo na návštěvu. V tomto adventním čase se mohou těšit i na drobné dárky.

Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Každý rok v tomto vánočním období rozdáváme klientům našeho senior expresu malé vánoční dárky. I v tomto roce jsme neudělali výjimku a dnes jsem zavítala na Výškovickou 72, abych jedné klientce osobně poděkovala, že využívá tuto službu a popřála ji krásné svátky.”
Paní Zdeňka: “Velice jsem spokojená, mám svého osobního řidiče, pana Mirečka. To je zlatý člověk, ten nám pomůže s berličkama, ve všem nám pomůže, skutečně. Počká na nás, jsme velice spokojeni, skutečně. Dispečerku Ivanku, ona je fantastická paní. Má s tím strašně moc práce, protože nás je skutečně moc, takže já ji tímhle přeji k Vánocům, aby skutečně s těma nervama a s námi vydržela.

Od dobna roku 2017, kdy byla tato služba spuštěna, už taxíky najely bezmála 380 tisíc kilometrů a uskutečnily téměř 35 tisíc jízd.

Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Momentálně službu Senior expres zajišťuje 5 osobních vozidel s tím, že senioři mohou využívat tuto službu od pondělí do pátku čtyřikrát do měsíce. K dnešnímu dni jsme vydali zhruba 2 tisíce průkazek. Tuto službu mohou využívat senioři, kteří mají nad 77 let věku a těch máme v našem městském obvodu zhruba 5 tisíc.”

Ti, co průkazku ještě nemají, mohou si ji vyřídit přímo na radnici. A to na počkání a zcela zdarma. Za jednu jízdu senioři zaplatí pouhých 25 korun. Zbylé náklady hradí radnice, která už do provozu Senior expresu investovala bezmála 9 a půl milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy