Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ se chystají na zápisy. V Ostravě-Jihu přivítají téméř 900 prvňáčků

Základní školy v Ostravě-Jihu se připravují na zápisy dětí do prvních tříd. Probíhat budou na všech školách ve dnech 7. a 8. dubna. V současné době základní školy navštěvuje bezmála 7 a půl tisíce žáků. Kapacita je téměř dvakrát tolik.

Bezmála 900 prvňáčků přivítají v novém školním roce základní školy v Ostravě-Jihu. Je to přibližně stejný počet jako loni. A mají z čeho vybírat. Školy jim nabízejí pestrou škálu vzdělávacích programů.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Ať jsou to programy zaměřené na rozšířenou výuku cizích jazyků, matematiky, přírodovědných předmětů, informatiky. Ať se jedná o bilingvní výuku, výuku metodou clil, environmentální vzdělávání. Jsou tady třídy pro talentované žáky, speciální třídy.”

ZŠ Krestova bude pro prvňáčky otevírat dvě třídy. Jednu s všestranným zaměřením a druhá bude speciálně zaměřená na angličtinu.

Věra Rymiecová, ředitelka ZŠ Krestova: “Rodiče, kteří se rozhodnou pro angličtinu se nemusí obávat, pokud jejich dítě nemělo anglický jazyk v MŠ. Vše se na naší škole naučí hravou formou a může se o tom rodič přesvědčit také na našich webových stránkách, kde máme mnoho prezentací o tom, jak učíme třeba anglický jazyk i ve výtvarné výchově a ve světě práce.”

K zápisům budou základní školy prvňáčky lákat různými způsoby.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Některé školy chystají buď virtuální prohlídku školy. Je to například ZŠ Srbská, nebo Kosmonautů 13. Některé připravily besedu s rodiči už v únoru jako ZŠ Krestova, nebo v březnu chtějí umožnit rodičům a dětem návštěvu 1. tříd, seznámení se s metodami a formami práce v těchto třídách. To je například ZŠ Provaznická, Kosmonautů 15, nebo Jugoslávská."
Věra Rymiecová, ředitelka ZŠ Krestova: “Letos nebudeme moci přivítat rodiče na Dni otevřených dveří, proto jsme se rozhodli uspořádat videokonferenci, na které představíme naši školu pomocí prezentace. Videokonference nám umožní odpovědět rodičům na nejrůznější dotazy a také představit dětem paní učitelky budoucích 1. ročníků. První videokonference se bude konat 23.2. a druhá 23.3. ve stejný čas.”

Rodiče se budou moci rozhodnout pro tu školu, která jejich dětem vyhovuje nejvíce. Nehledě na to, jak je daleko od bydliště. Spádovou oblastí je totiž celý městský obvod. Vše o zaměření základních škol, prohlídkách a zápisech najdete na webu školy na Jihu.cz.

Témata: prvňáčci
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků