Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Byty, kanceláře, vodní svět. To vše může vzniknout na Jihu Ostravy prodejem volných pozemků

  • Ostrava-Jih,

Radnice Jihu Ostravy chce zlepšit život v obvodu. Rozhodla se proto nabídnout k prodeji některé pozemky, které leží ladem a v budoucnu by se mohly změnit v atraktivní místa nejen k bydlení, ale také například ke sportovnímu využití.

Městský obvod Ostrava-Jih chce nabídnout k prodeji hned tři zajímavé pozemky. Záměrem radnice je podpořit jeho další rozvoj. Půjde o plochu na ulici Středoškolská, dále o pozemek vedle letního koupaliště a nevyužívané území na ulici Plzeňská. 

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: “Při tvorbě strategického plánu jsme narazili na řadu území a domníváme se, že tady chybí několik občanských vybaveností. Proto jsme připravili, nebo máme záměr vyhlásit 3 lokality pro možné investory. Jako první už teď na březnovém zastupitelstvu je plocha naproti radnice na ulici Plzeňská."

Jde o pozemek o velikosti 10 tisíc metrů čtverečních, který má výborné napojení jak na tramvajovou, tak na autobusovou dopravu včetně meziměstské.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Navíc vlastně nově celé to území je možné napojit i z ulice Pavlovovy, kde vlastně bylo před minulými lety vybudované napojení na ulici Plzeňskou. Takže i pro automobily je tato lokalita poměrně dobře dostupná.”

Na záměru radnice spolupracovala i s ostravským magistrátem a Městským ateliérem prostorového plánování a architektury. Výsledkem jsou územní studie zastavitelnosti, které říkají, co by tam mohlo vzniknout.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Tím, že se nacházíme v poměrně rušné křižovatce, tak nepředpokládáme rezidenční projekt, ale spíše nějakou multifunkční budovu kancelářskou, zdravotní středisko, eventuálně soubor několika menších budov, které by tady mohly vyrůst.”

Prostoru v současné době vévodí poškozený památník. Součástí záměru je také řešení dalšího osudu sousoší s názvem Pokrok vědy z roku 1977. 

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “V rámci tohoto areálu bude ta socha snesena z toho šíleného podstavce a bude někde umístěna buď v areálu tohoto pozemku v rámci té předpokládané výstavby, eventuálně, pokud vybereme nějaké jiné místo, tak bude umístěna někde jinde v městském obvodě.”

Pokud vše půjde dobře, prodej by se mohl uskutečnit ještě letos. V okolí pozemku už dříve vzniklo Sanatorium Jih, soukromý bytový dům a také sportovní zázemí pro fotbalovou akademii. Dalším pozemkem, který by radnice ráda prodala, je bývalé hřiště FC Ostrava-Jih v Zábřehu.

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: “Kde bysme rádi, aby tam investor vystavěl buď bazén, nebo tělocvičnu, případně nějaký vodní svět. Třetí plochou je potom rozšíření ubytovacích možností, to znamená nové byty, výstavba nových bytů, a to na ulici Středoškolské, samozřejmě s využitím tak zvané modrozelené infrastruktury, aby tam bylo příjemné bydlení. pro nové, nebo stávající občany Jihu.”

.Jde o stavby budované v souladu s přírodou, které obsahují vodní prvky a také například například zelené střechy, nebo stěny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy