Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strategický plán FajnOVY Jih je téměř hotový. Řeší zejména bezpečnost a veřejný prostor

  • Ostrava-Jih,

V Komorním klubu v Jubilejní kolonii se sešli představitelé nejen Ostravy-Jihu, ale také ostravského magistrátu. Slavnostně tady byl představen strategický plán Jižního města. My jsme si tuto událost nenechali ujít.

Strategický plán Ostravy-Jihu nazvaný FajnOVY Jih se dostal do další fáze. Už ho schválili zastupitelé a postoupili ho dál k projednávání zastupitelům ostravského magistrátu, kteří by ho mělo schvalovat v září ve finální podobě. Detaily se řešily v Komorní klubu v Jubilejní kolonii.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Dnešní schůzka je další z plánovaných schůzek se stakeholdery jednotlivých oblastí tady zastoupené. Ať už zástupce města, městských organizací, ale i z byznysové sféry. A ta dnešní akce, která tady probíhá, si klade za cíl seznámit je s dokumentem, který v tento moment vznikl a otevřít jakousi další vlnu připomínkování tak, abychom mohli případné změny ještě zapracovat do toho finálního dokumentu, který se bude projednávat na městě.”
Tomáš Macura, primátor Ostravy: “Vítám to, že je v souladu tak, jak to má být, se strategickým plánem celého města, že se zaměřuje na ta specifika své městské části a samozřejmě teď budeme debatovat ještě o nějakých detailech i o podpoře jakýchsi investic ze strany magistrátu na Ostravu-Jih a podobně. Jde nám o to, aby Ostrava těžila z těch odlišností jednotlivých částí a současně, aby je dokázala dobře spojovat do jednoho celku.”

Do strategického plánu budou moci zasáhnou i obyvatelé obvodu, kteří se s ním budou moci seznámit na veřejných setkáních během léta. Strategický plán řeší zejména kvalitu veřejného prostředí, bezpečnost a oblast vzdělávání.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy