Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Největšími sympaťáky Mar. Hor jsou Amy a Čak

Mariánské Hory a Hulváky už po šesté vyhlásily soutěž o největšího zvířecího sympaťáka obvodu. Na Stojanově náměstí pak došlo ke slavnostnímu vyhlášení vítězů.

U kašny na Stojanově náměstí v Mariánských Horách se uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže pro zvířátka a jejich příznivce s názvem Miss pes a Mazlík 2017.

“Je to dlouholetá akce, kdy vyhlašujeme nejhezčího psa, a druhou kategorií je Mazlík, tzn. všechny zvířátka mimo psů, takže máme dvě kategorie a už dlouhé roky, asi šest nebo sedm let, vyhlašujeme na tomto místě nejkrásnějšího psa. Hodnotí to odborná komise z fotek, které posílají naši občané. Je to vždycky strašně pěkné,” sdělila starostka MOb Mariánské Hory a Hulváky Liana Janáčková.

Vybrat z rekordního počtu 49 soutěžících ty největší sympaťáky letos porota neměla vůbec jednoduché.

“Každý soutěžící mohl mít pět fotografií a porota se dívala na ty fotky a vybírala toho největšího sympaťáka. Ono úplně nejde říct, kdo je nejhezčí, protože každý pejsek a každé zvířátko je krásné, proto jde o sympatie,” řekl místostarosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

Nakonec v kategorii MISS PES zvítězila zlatá retrieverka Amy.

“Jsme rády, jsme pyšné. Je to krásný pejsek, tak si zaslouží ocenění,” řekla majitelka Amy Tereza Česelská.

Nejsympatičtějším Mazlíkem se pak stal britský modrý kocourek Čak.

“My jsme rádi. Budeme slavit doma. Vůbec jsme to nečekali,” řekla majitelka Čaka Anna Fialová.

Vedení obvodu chce v akci pokračovat i nadále a na příští rok plánuje jednu velkou novinku, Budou jí nové webové stránky, na kterých bude v příštím ročníku možné, aby fotografie soutěžících vkládali přímo jejich majitelé a kde se do hlasování a výběru největších zvířecích sympaťáků budou moci zapojit i zástupci veřejnosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy