Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mariánské náměstí každý den ožívá kulturním programem. Přispět tady můžete i na dobrou věc

Mariánské náměstí ožilo duchem Vánoc. Ve stáncích si můžete nakoupit nejen drobné vánoční dárky, ale také různé druhy koření, nebo uzeniny a sýry. Čtyři stánky uprostřed náměstí jsou pak charitativní. Obdarovat díky nim můžete například děti, seniory, nebo zvířátka v útulcích.

Sandra Sophia Murtinová, místostarostka MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Můžete nosit lidem v nouzi, můžete nosit zvířátkům, dětem, které jsou v nemocnicích, nebo seniorům. Nosí se potraviny, nosí se různé deky, nosí se zvířátkům granule, hračky pro děti různé dárky, tam můžete vlastně označit děti, jestli je to holka nebo kluk a v jakém věkovém rozpětí.”
Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Krabičky s dárky pro děti teď vedou v rámci toho počtu, ale my tak nějak na to nehrajeme. Prostě co kdo přinese, to přijmeme. Jsou tady 4 stánky, ty fungují celou dobu, takže sám jsem zvědavý, co všechno lidé přinesou a kolik toho bude.”

O vánoční náladu se stará i kulturní program a řemeslníci, kteří tvoří svá díla přímo před vašima očima.

Anketa: umělci a stánkaři: “Dělám budhu z ořechového dřeva. ////Doufám, že se to povede, že bude pozitivní. Jak to dodělám, tak budu dělat další. Měl bych dělat kolouška a potom lišku ještě nějakou.”
“Většinou jsou to výrobky vlastní od manželky. Textilní většinou. Máme tu i nějakou keramiku, malované kameny. Máme tady i pohlednice.”
“Máme nějaké baňky, vánoční ozdoby, adventní věnce, svíčky, takový vánoční sortiment. Vlastní výroba sestry.”
Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Bude tady kovář, máme tady různé umělce, kteří prostě jdou kolem, zahrají a zase pokračují ve své cestě, takže se tady střídají.”

Farmářské a charitativní trhy budou probíhat až do 22. prosince.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy