Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIII. obvod a Nový Pustkovec v Ostravě-Porubě vyrostou do krásy. Ukazuje to urbanistická studie

Porubská radnice už má zpracovanou koncepční urbanistickou studii 8. obvodu a takzvaného Nového Pustkovce. Celý tento veřejný prostor nijak zásadně nemění, ale pouze se ho snaží zkvalitnit a zatraktivnit.

Osmý stavební obvod a Nový Pustkovec budou do budoucna daleko atraktivnější. Zkvalitní se nejen pěší průchodnost, ale také parkování, zeleň nebo mobiliář. Počítá s tím koncepční urbanistická studie, se kterou se lidé mohli seznámit na vůbec prvním veřejném projednávání, které probíhalo online.

Eliška Chlachulová, architektka: “To území je stabilizované, to znamená, že nenavrhujeme žádné bourání. Jsou zde umístěné z dlouhodobého hlediska, takže do toho například k té hlavní pěší trase umisťujeme vodní prvky, pítko v altánu, potom jsou tam nějaké hrací prvky, dětská hřiště, hřiště pro petanque.”
Tomáš Čech, koordinátor participačních aktivit: “Z mé strany je poměrně dobrým úspěchem kolik dotazů padlo, kolik občanů nás sledovalo a věřím, že to té studii pomůže. Občané se ptali na konkrétní otázky i na všeobecná témata. Nepochybně je hodně zajímala zeleň. Ptali se samozřejmě na oblast parkování, které vždy občany pálí. A v neposlední řadě jsme zaznamenali taky celou řadu, řekněme, souhlasných komentářů. A to, že například taková ta centrální pěší promenáda skrz 8. obvod je dobrý nápad."

Lidem se také hodně líbily i prvky v podobě komunitních zahrad. Urbanistické studii předcházela kompletní analýza včetně dotazníkového šetření.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Ta studie v tuto chvíli ještě projde odbornými kozultacemi, například v oblasti dopravy, životního prostředí, nebo konzultací s organizací Mappa. Zároveň samozřejmě veškeré podněty, které jsme obdrželi jak na dnešním veřejném projednání, tak které ještě občané mohou několik dní posílat, tak všemi těmi podněty se ještě budeme zabývat, vyhodnotíme je a je možné, že některé z nich do studie ještě zapracujeme.”

Finální verze bude dokončena na začátku března a poté bude opět představena lidem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy