Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozježděné trávníky, propadlé chodníky. Někteří řidiči z Ostravy-Poruby jezdí kudykoliv

V Ostravě-Porubě chybí bezmála 3 tisíce parkovacích míst. Řidiči tak parkují, kde se dá. Mnohdy i nezákonně. Ničí přitom chodníky i zeleň.

V Ostravě-Porubě se objevil další nešvar. Téměř po celém obvodu je rozježděná zeleň. Stopy po kolech aut na ni zanechávají neukáznění řidiči. Svá auta navíc odstavují i na místech určených hasičům, nebo záchranářům.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava.Poruba: “My se nacházíme na ulici Josefa Skupy, kde jsme realizovali v roce 2019 integrovaný záchranný systém, který má sloužit primárně hasičům, aby byli schopni svou technikou vlastně hasit i případy v těch nejvyšších patrech v těch domech, protože z té komunikace běžné nejsou schopni tou technikou na ně dosáhnout. Velice často se stává, tady vidíme krásný příklad, že zde stojí nějaká dodávka, která zde parkuje dejme tomu několik hodin.”

Lidé často vjíždí také na chodníky, které se pod těžkými auty propadají a nezastaví je ani zeleň.

Někteří řidiči na trávnících pouze parkují, jsou ale řidiči, kteří jsou tak bezohlední, že si zkracují cestu tím, že projedou celý dvůr.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “To je opravdu něco nepřípustného a my jakmile máme hlášený tento případ, tak zakročíme a poté zahajujeme správní řízení, případně to postoupíme městské policii.”
Roman Karkoška, vedoucí odboru dopravy a údržby komunikací: “Děje se to víceméně v celém obvodu. Člověk chápe, když si někdo potřebuje najet ke vchodu, protože stěhuje, vytahuje skříň, pračku. To je jakoby logické, ale toto bezohledné najíždění na zeleň, tam je to jako nepochopitelné. Nejen to, že je poškozena zeleň, nebo ten trávník. Nás pak ročně stojí statisíce nová výsadba a údržba té zeleně.”

Další statisíce stojí i opravy poškozených chodníků. Tyto peníze by se přitom daly využít třeba na dětská hřiště, nebo jiné projekty.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy