Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava chce postavit nejmodernější koncertní halu

  • Ostrava,

Vedení města má v plánu postavit nejmodernější koncertní halu v České republice. Schválilo proto záměr vypsání architektonicko-urbanistické soutěže a osloví prestižní architektonické ateliéry z celého světa. Koncertní síň bude sousedit s Domem kultury města Ostravy.

Ostravští radní vyhlásí další architektonickou soutěž. Za poslední dva roky je již pátá a půjde prý o jednu z nejvýznamnějších v celé historii města. Bude to koncertní hala. Primátor Tomáš Macura ji dokonce srovnává s výběrem projektu na budovu nové radnice z roku 1924. Vedení města chce, aby se z koncertní síně stala chlouba Ostravy, kraje a možná i celé země. ”Město Ostrava o takovou halu usiluje dobrých 70 let. Naším záměrem je vybudovat špičkovou stavbu, jak po stránce architektury, tak po stránce akustiky. Máme neskromné přání, aby to byla nejlepší hala v ČR,” vysvětlil primátor Ostravy Tomáš Macura.

Náklady na realizaci koncertní síně jsou odhadovány na 1,5 miliardy korun. Vítěz architektonické soutěže dostane navíc milion korun. Město oslovilo tři renomované kanceláře se zkušenostmi s podobnými zakázkami. Jednu ze USA, jednu z Polska a třetí z Dánska. Přihlásit se ale mohou i další a i z těch budou vybrány tři uchazeči. Vybírat se tak bude ze 6 projektů. “Specifikem je to, že potřebujeme dostat souznění mezi architektem a akustikem. Jedno bez druhého nemůže existovat. Proto byla příprava soutěže velmi náročná,” dodal primátor.

Soutěž bude vyhlášena v červnu a na začátku příštího roku by mohl být znám vítěz. Koncertní síň se začne stavět v roce 2021 a o rok později by měla být hotova.

Nahlásit chybu


K tématu
AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 23 600 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail