Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sypač zapadl v Ostravě, museli pomoct hasiči

  • Ostrava,

Ostravští profesionální hasiči řešili během středečního rána dvě technické závady. V Moravské Ostravě u dostavby „skeletu“ u ulice 28. října naproti Domu kultury Ostrava si prorazil český kamion DAF se stavebním materiálem palivovou nádrž plnou nafty a ve Výškovicích zase sypač Mercedes s technickou solí zapadl pravým zadním kolem do rozměklého okraje chodníku a nemohl bez pomoci hasičů ven.

"Ke skeletu vyjely v úterý po osmé hodině ranní dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic Fifejdy a
Zábřeh, odtud mj. s chemickým automobilem a chemickým kontejnerem. Do nádrže kamionu, jedoucího ke stavbě nově zvolenou a neprobádanou cestou, udělal díru veliký kus kamene, skrytý ve sněhu. Téměř 50 litrů uniklo do příjezdu hasičů na asfaltový chodník, který ihned po dojezdu zasypali nasákavým sorbentem," okomentoval zásah Petr Kůdela, mluvčí hasičů. Do náhradních nádob hasiči přečerpali pomocí kovového žlábku přes 500 litrů nafty, 

Sypač Ostravských komunikací měl problémy jen o několik km dále. Jeho pravé zadní kolo se neočekávaně propadlo nejméně ze dvou třetin do bahna na okraji chodníku v Šeříkové ulici. Museli opět pomoci hasiči - ze stanice HZS MSK Ostrava-Zábřeh. "V první fázi - po přeházení technické soli ze sypače na náhradní nákladní vozidlo pracovníky Ostravských komunikací - zvedali hasiči zaseknutý sypač velmi opatrně pomocí čtvercových gumových vaků, současně kolo nadzvedávali z boku pomocí hydraulického rozpínáku. Po nadzvednutí a částečného uvolnění problematického kola hasiči zadní nápravu sypače podložili, nafukovací vaky vytáhli a na vytlačené místo pod pravým kolem položili kameny, hlínu a na ně dvě desky na sobě," popisuje práci hasičů mluvčí Kůdela.

Řidiči sypače se pokusil neúspěšně vycouvat, a proto muselo přijet zásahové vozidlo profesionálních hasičů s předním navijákem, které auto ze spárů bahna vysvobodilo.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail