Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Primátor ocenil strážníky za výdrž. V Ostravě je služba náročná

  • Ostrava,

Služba strážníků městské policie není jednoduchá. Velká města se navíc potýkají s velkou fluktuací zaměstnanců a o to více je třeba ocenit ty, kteří vytrvají. Proto ostravský primátor ocenil strážníky, kteří už mají odslouženo 10 a nebo dokonce 20 let.

Ostravská městská je největší v zemi na počet obyvatel. V současné době v ní slouží 628 strážníků. V letošním roce se vyměnil po 11ti letech ředitel a jedním z hlavních úkolů toho nového je zastavit vysokou fluktuaci. Přesto v Ostravě stále slouží mnoho strážníků 10, 20 i téměř 30 let. Toho si vedení váží a proto tyto policisty pravidelně oceňuje. "V současné době máme 44 procent zaměstnanců, kteří u nás slouží 10 a více než 27 procent, kteří jsou u nás více než 20 let. Toto je jedna z příležitostí, jak těmto zaměstnancům poděkovat za jejich práci," potvrzuje ředitel MP Ostrava Miroslav Plaček.

Náročné práce strážníků si váží samozřejmě i vedení města a primátor Tomáš Macura oceněným osobně poblahopřál. "Já se netajím tím, že jsem z prací strážníků spokojen. My se jim snažíme zlepšovat podmínky pro výkon služby," vysvětluje primátor Tomáš Macura.

Ocenění za věrnost převzalo 21 strážníků, kteří slouží 10 let a dalších 32 za dvacetiletou službu. "Těší mě, že jsem dostal takové ocenění a doufám, že jich do budoucna bude ještě více," směje se jeden z oceněných.

12 strážníků bylo navíc oceněno Čestným odznakem za mimořádné pracovní výsledky.
Petr Hapka a jeho potměšilí hosté / přesunutý koncert z 18.4.

22.10. 19:00
Ostrava-Mariánské hory, DK Akord, Ostrava

Káťa a Škubánek / přeloženo z 28.3.

21.11. 10:00
Ostrava-Mariánské hory, Dům kultury města Ostravy

ČIFO - Český institut finanční odpovědnosti a.s., Ostrava a Frýdek-Místek
Ostrava
od 87 Kč/hod.

Detail

-Základní škola a mateřská škola Ostrava-Svinov, příspěvková organizace
Ostrava
od 29 490 Kč/měsíc

Detail

DANĚ V POHODĚ, spol. s r.o.,
Ostrava
od 26 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků