Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z New Yorku přijeli do Ostravy experti kvůli koncertní haly. Schůzky budou pravidelné.

  • Ostrava,

Už asi víte, že v Ostravě se bude stavět nová koncertní hala. V architektonické soutěži vybrala porota renomované architektonické studio Stevena Holla z New Yorku. V těchto dnech už začaly schůzky mezi odborníky, aby se doladily technické náležitosti stavby.

Vítězný návrh studia Stevena Holla na koncertní halu pro tisíc posluchačů bude pro Ostravu znamenat velké zvýraznění ve světě kultury. Hala bude nejen architektonicky zajímavá, ale měla by mít i skvělou akustiku, na což Janáčkova filharmonie, která ji bude využívat jako svou domovskou scénu, dohlíží. "Pro orchestr to najednou znamená, že může mnohem lépe pracovat se zvukem. Vyniknou jeho silné stránky, jeho kvalita," říká ředitel Janáčkovy filharmonie Ostrava.

Nový koncertní sál bude propojen s původním Kulturním domem města Ostravy a i to sebou nese řadu inovativních řešení a komplikací. Objekt bude také zasazen do parku Milady Horákové. Architektonické studio proto musí řadu věcí doladit s místními odborníky. "Řešíme dopřesnění požadavků, které se týkají objízdných tras nebo připojení. Vymezení haly směrem do parku, abychom do něj nezasahovali. Řešíme například i umístění vodního prvku," vysvětluje náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová. 

Schůzky se zúčastnili i památkáři, kteří dbají na citlivé propojení s původní památkově chráněnou budovou kulturního domu. Na schůzce byli ale třeba také hasiči, kteří mají na starosti bezpečnost budovy a po jejím dokončení musí vše schválit. Podobné schůzky budou probíhat minimálně každý měsíc a mnoho dalších věcí se dojedná i prostřednictvím telekonference.  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků