Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava je připravena hlídat děti osob z první linie boje proti pandemii. Nachystány jsou školky i střediska volného času

  • Ostrava,

Zdravotníci a další lidé, kteří jsou v první linii boje proti pandemii nemusejí mít v Ostravě starost, co bude s jejich dětmi, když jsou v práci. Magistrát vyčlenil zařízení po celém městě, ve kterých se o tyto děti postarají. V některých budou mít dokonce školáci možnost i přespávat.

Ostrava připravila plán péče o děti rodičů, kteří jsou ve svém zaměstnání zapojeni do boje proti nákaze. K nejvíce ohroženým skupinám patří samozřejmě zdravotníci. Je ale potřeba zajistit také fungování bezpečnostních složek, orgánů ochrany veřejného zdraví nebo ozbrojených sil. "Přípravy začaly už v minulém týdnu. Doba spěje k tomu, že budou postupně zavřeny všechny mateřské školky a ti lidé nebudou mít kde odložit své děti," potvrzuje primátor Ostravy Tomáš Macura.

V Ostravě je pro  školáky připraveno 375 míst ve třech střediscích volného času a domově dětí mládeže. Rozděleny by měly být do skupin po 15. Pro tyto děti jsou dokonce připraveny lehátka a žíněnky, aby mohly případně v zařízeních i přespat.  O mladší děti se postarají pedagogové v mateřských školkách. Je jich celkem 10 a také jsou rozprostřeny po celém městě. V pohotovosti jsou další dvě školky. "Ten provoz je zatím od 7 - 17 hodin, ale podle potřeb jsme schopni fungovat i celých 24 hodin. Ta starost je kompletní včetně jídla, pedagogů a aktivit pro děti," upřesňuje náměstkyně primátora Ostravy Andrea Hoffmannová.

Některá zařízení už přijala první děti. Vzhledem k zavírání školek se ale dá očekávat, že hlavní nápor teprve přijde. Pro všechny jsou připraveny ochranné roušky a k dispozici je i desinfekce. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků