Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava pomůže i neziskovému sektoru. Zájemci si mohou zažádat o 20 tisíc korun.

  • Ostrava,

Po podnikatelích, které zasáhla pandemie, chce Ostrava podpořit i neziskový sektor. Radní pro organizace připravili okamžitou finanční podporu ve výši 20 tisíc korun, které mohou získat už v příštím týdnu. Náklady musejí doložit čestným prohlášením, jak je opatření státu postihla.

Organizace pracující v oblasti kultury, sportu, školství a vzdělávání, sociální péče, zdravotnictví, prevence kriminality, protidrogové prevence, podpory osob s hendikepem, volnočasových aktivit a rodinné politiky. Na ty všechny je nyní nově cílena pomoc Magistrátu města Ostravy. Požádat si mohou o dar 20 tisíc korun. „Již téměř dva měsíce podporujeme místní drobné podnikatele a minulý týden jsme avizovali, že pomoc rozšíříme i na organizace neziskového sektoru. I ony jsou pro fungování města a pestrost života v něm velmi důležité. Speciální program na podporu neziskového sektoru, který nyní vyhlašujeme, počítá prozatím s alokací 20 milionů korun s tím, že pokud by se tato částka ukázala jako nedostatečná, jsme připraveni jednat o jejím navýšení. Podobně jako v případě podpory drobným podnikatelům budou hlavními atributy pomoci města neziskovým organizacím hlavně jednoduchost podání žádosti a rychlost poskytnutí peněz,“ potvrzuje primátor Ostravy Tomáš Macura.

Ostrava je připravena uvolnit první peníze už v úterý 12. května, kdy žádosti bude schvalovat rada města. Pomoc je určena organizacím, kterým vládní opatření omezila činnost, ale zůstaly jim fixní náklady, které doloží čestným prohlášením. „Pomoc ve výši 20 tisíc korun je určena organizacím v neziskovém sektoru, které k 9. březnu prokazatelně provozovaly své aktivity v uvedených oblastech na území města Ostravy nejméně jeden rok a zároveň na základě krizových opatření musely přerušit svou činnost," vysvětluje náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.

Zájemci mohou od 5. května podávat žádosti elektronicky i poštou prostřednictvím jednoduchého formuláře zveřejněném na webu města Ostravy - www.ostrava.cz/pomocneziskovkam.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy