Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava pomůže i neziskovému sektoru. Zájemci si mohou zažádat o 20 tisíc korun.

  • Ostrava,

Po podnikatelích, které zasáhla pandemie, chce Ostrava podpořit i neziskový sektor. Radní pro organizace připravili okamžitou finanční podporu ve výši 20 tisíc korun, které mohou získat už v příštím týdnu. Náklady musejí doložit čestným prohlášením, jak je opatření státu postihla.

Organizace pracující v oblasti kultury, sportu, školství a vzdělávání, sociální péče, zdravotnictví, prevence kriminality, protidrogové prevence, podpory osob s hendikepem, volnočasových aktivit a rodinné politiky. Na ty všechny je nyní nově cílena pomoc Magistrátu města Ostravy. Požádat si mohou o dar 20 tisíc korun. „Již téměř dva měsíce podporujeme místní drobné podnikatele a minulý týden jsme avizovali, že pomoc rozšíříme i na organizace neziskového sektoru. I ony jsou pro fungování města a pestrost života v něm velmi důležité. Speciální program na podporu neziskového sektoru, který nyní vyhlašujeme, počítá prozatím s alokací 20 milionů korun s tím, že pokud by se tato částka ukázala jako nedostatečná, jsme připraveni jednat o jejím navýšení. Podobně jako v případě podpory drobným podnikatelům budou hlavními atributy pomoci města neziskovým organizacím hlavně jednoduchost podání žádosti a rychlost poskytnutí peněz,“ potvrzuje primátor Ostravy Tomáš Macura.

Ostrava je připravena uvolnit první peníze už v úterý 12. května, kdy žádosti bude schvalovat rada města. Pomoc je určena organizacím, kterým vládní opatření omezila činnost, ale zůstaly jim fixní náklady, které doloží čestným prohlášením. „Pomoc ve výši 20 tisíc korun je určena organizacím v neziskovém sektoru, které k 9. březnu prokazatelně provozovaly své aktivity v uvedených oblastech na území města Ostravy nejméně jeden rok a zároveň na základě krizových opatření musely přerušit svou činnost," vysvětluje náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.

Zájemci mohou od 5. května podávat žádosti elektronicky i poštou prostřednictvím jednoduchého formuláře zveřejněném na webu města Ostravy - www.ostrava.cz/pomocneziskovkam.
FAJNA RODINA SPOLU / akce pro rodiny v Bělském lese

16.08. 14:00
Ostrava-Centrum, Bělský les - Ostrava

Na zlatém jezeře / komedie se Simonou Stašovou

23.08. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Čarodějky v kuchyni / divadelní hra

26.08. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

VKUS - BUSTAN s.r.o.*
Ostrava
od 87 do 95 Kč/hod.

Detail

Petr Březovják - Ostrava, Frýdek-Místek
Ostrava
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

UNIGEO a.s.- Ostrava
Ostrava
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků