Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V porodnici Městské nemocnice Ostrava jsou nové rodinné pokoje. Vyzkoušel je kajakář Hradílek se svou družkou

  • Ostrava,

Olympionik Vavřinec Hradilek vyzkoušel se svou přítelkyní jako první zbrusu nové rodinné pokoje v porodnici Městské nemocnice Ostrava. Ty vznikly přeměnou standardních pokojů a rodiny se v nich mohu cítit jako doma. Ostrava tak pokračuje v modernizaci nemocnice.

Oddělení gynekologie a porodnictví Městské nemocnice Ostrava nabízí maminkám a jejich rodinám další vylepšení. Nově mohou totiž využít poporodní rodinné pokoje, kde se budou cítit příjemně téměř jako doma. Pokoje vznikly přeměnou standardních místností v lůžkové stanici šestinedělí v pavilonu H1.

Marek Ožana, primář oddělení Gynekologie a porodnictví MNO: „Nastávajícím maminkám k porodu nabízíme tři porodní pokoje vybavené širokou škálou pomůcek a zařízení, které přispívají nejen jí, ale také jejímu doprovodu k co největšímu pohodlí a spokojenosti. Můžu zmínit Hammock – speciální závěsný aparát, porodní stoličku, porodní vanu, možnost bylinné napářky, aromaterapie a další. Z péče o novorozence a maminku je běžnou praxí takzvaný bonding – přiložení dítěte na tělo matky nebo otce bezprostředně po porodu. Ten je umožněn i maminkám po císařském řezu, a to po delší dobu než v minulých letech. Dnes již standardně provádíme pozdní podvaz pupečníku i u císařských řezů, což má pozitivní vliv na poporodní adaptaci dítěte. A úplnou novinkou jsou dva rodinné pokoje pro novopečenou maminku a její doprovod – partnera i sourozence miminka.“

Nové jsou podlahy, vybavení interiéru, přibyly kuchyňské linky s lednicí a mikrovlnou troubou i varnou konvicí. Pokoje jsou vybaveny i úložným prostorem pro maminky a jejich doprovod, fénem, přebalovacím pultem s vaničkou a dalším zařízením včetně pohovky na spaní pro tatínka a další rodinné příslušníky.

Zbyněk Pražák, náměstek primátora Ostravy: "Jsem velice rád, že se pokračuje ve vylepšeních nemocnice. Je to sice malý střípek v mozaice toho, co se už udělalo a co se chystá, ale důležitý."

jako první nový pokoj vyzkoušel olympionik kajakář Vavřinec Hradílek se svou přítelkyní. 

Vavřinec Hradílek, čerstvý otec, kajakář: "Lucie je z Ostravy a jejím přáním bylo rodit tam, kde rodila její maminka, sestra i babička."

Za rodinné pokoje zaplatí zájemci 1200 korun za den. V letošním roce už se do konce května narodilo v MNO 543 dětí. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy