Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na noční požár v Porubě upozornily obyvatele domu kočky, hasiči evakuovali desítky lidí

  • Ostrava,

Kočkám mohou zřejmě vděčit za záchranu života obyvatelé jedenáctipatrového domu v Ostravě-Porubě. V noci z úterý na středu tam zasahovali hasiči u požáru jednoho z bytů.

Požár byl hasičům oznámen krátce po půl čtvrté ráno, hořelo v osmém podlaží v jedenáctipatrovém domě na ulici Vietnamská.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hořelo v bytě 3+1 v jednom pokoji. Hasiči dostali požár pod kontrolu za šest minut. Další hodinu jim zabralo dohašování."

Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů. Předběžná škoda byla odhadnuta na 800 tisíc korun. Příčina požáru je zatím v šetření. Na místě bylo třeba ošetřit několik zraněných.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Evidujeme čtyři osoby, nejprve muže, který vynesl na balkon hořící matraci a od ní byly teplem a kouřem poškozeny další tři balkony nad bytem. S podezřením na nadýchání byla do nemocnice odvezena matka s dítětem. Čtvrtá osoba se měla zranit při evakuaci ještě před příjezdem hasičů."

Zvláštností je, že na požár upozornily spící obyvatele domu kočky.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Vhodnější by byl určitě autonomní hlásič požáru, který zde ale nebyl instalován."Jak jsem vyhrál válku / komedie

15.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Cavewoman / humorná show / přesunuto z 23. 6.

17.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Sad-Fasad Sistem s.r.o..
Ostrava
od 15 000 Kč/měsíc

Detail

T-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

REKO s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 25 000 do 100 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků