Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Desítky lidí se sešly kvůli unikátní kolekci bot v centru Ostravy. Hádky ve frontě, rozestupy i roušky řešili strážníci domluvou

  • Ostrava,

Nová unikátní kolekce bot zřejmě přilákala v sobotu ráno před jednu z prodejen v centru Ostravy obrovské množství lidí. První se začali do fronty stavět už hned po páté hodině ráno a před otevřením bylo na místě až na pět desítek lidí. Kvůli pořadí ve frontě se někteří začali hádat a navíc nedodržovali rozestupy, zasáhnout proto museli strážníci. Naštěstí se dokázali se všemi před prodejnou domluvit a nemuseli tak rozdávat pokuty za případné porušování vládních nařízení.

Pořádný rozruch se odehrál v sobotu dopoledne před jednou z prodejen oblečení a obuvi v centru Ostravy. Kvůli zahájení prodeje unikátní kolekce bot se tam začali shromažďovat už po páté hodině ráno lidé, kteří chtěli mít jistotu, že se do obchodu dostanou jako první. Situaci proto monitorovali po celou dobu strážníci.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Po páté hodině ranní tam začalo přicházet větší množství lidí a bezprostředně před otevřením tam začalo docházet ke slovním konfliktům mezi lidmi, kteří čekali v řadě."

V tu dobu už tam bylo přibližně na 50 lidí a někteří se kvůli tlačenici začali hádat o pořadí ve frontě. Aby mezi nimi nedošlo k nějakému vážnému napadení, bylo na místo povoláno na pět policejních hlídek, které začaly nedočkavý a v jednu chvíli se mačkající dav uklidňovat. Ve vyhrocené situaci tak lidé porušili několik vládních nařízení, strážníci se s nimi ale naštěstí domluvili a nemusely tak padat žádné pokuty.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Byly tam zjištěny některé přestupky. Jak se lidé slovně napadli mezi sebou, tak neměli někteří roušky a někteří nedodržovali bezpečné vzdálenosti. Strážníci je upozornili, aby tohoto protiprávního jednání zanechali a lidé ve frontě to vzápětí respektovali, tím pádem jsme mohli zákrok ukončit a vyřešit tak pouze domluvou."

Nikdo se naštěstí nepopral, ani nedošlo k žádnému napadení strážníků. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy