Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Půl roku vykrádal v Ostravě auta i sklepy, napáchal škodu za 700 tisíc korun, teď už sedí ve vazbě

  • Ostrava,

Téměř půl roku unikal 49letý recidivista spravedlnosti. Na svědomí má na tři desítky vloupání do aut a sklepů napříč celou Ostravou. Kradl vše, co mu přišlo pod ruce, elektroniku, nářadí, horská kola i hokejové vybavení. Napáchal škodu za 700 tisíc korun. Při posledním vloupání chtěl s komplicem v noci vykrást fitcentrum, natočila je kamera a navíc byli vyrušeni. Teď už hlavní strůjce vloupání sedí ve vazbě a hrozí mu až osm let vězení, kde strávil už téměř polovinu života. Většinu kradených věcí se podařilo policii vrátit původním majitelům.

VIDEO: POLICIE ČR

Nejčastěji řádil v centru Ostravy, v Porubě i v Mariánských Horách. 49letý recidivista vykrádal auta a sklepy, neměl problém ale zavítat i do jiných částí města. Kriminalisté na případu pracovali téměř půl roku. První zadokumentovaný případ krádeže evidují z poloviny loňského roku. Letos v lednu pak muže, který strávil téměř půlku svého života ve vězení, dopadli.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Důvodně obviněný muž se měl soustředit především na vloupání do vozidel. Způsob byl téměř stejný. Po rozbití skleněné výplně měl vniknout do vnitřních prostor a z auta odcizit vše, co tam poškození nechali."

Notebooky, mobilní telefony, nářadí v podobě vrtaček i elektro-kladiva, ale také akustickou kytaru. Recidivista se ale nezaměřoval jen na auta, soustředil se také na vloupačky do sklepů, kde bral především horská kola, ale také hokejové brusle i zimní boty. Jeho poslední vloupání evidují policisté na konci roku 2020 v centru Ostravy.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Vloupat se měl i se svým komplicem do fitcentra, ze kterého si měli odnést mimo jiné notebook, finanční hotovost i horské kolo. Z posledního lupu se však dlouho neradovali. Na místě byli vyrušeni a při útěku ve společných prostorách kolo i notebook nechali."

Na základě stop se podařilo policistům poměrně rychle tohoto recidivistu vypátrat a zadržet. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 1. oddělení obecné kriminality v Ostravě proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zločinu krádež a přečinů poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Dále byl ze strany komisaře podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován."

Teď mu hrozí až osm let vězení. Celkem mu policisté napočítali škodu za téměř 700 tisíc korun.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Obviněný muž s kriminalisty nespolupracoval a využil svého zákonného práva k věci nevypovídat."

Policistům se podařilo většinu kradených věcí zajistit a vrátit původním majitelům.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy