Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moderní knihovna v Porubě má i kavárnu a parkourové hřiště. V plánu jsou i kulturní akce

  • Ostrava,

Ostravský městský obvod Poruba má moderní knihovnu s literární kavárnou. Revitalizováno bylo i okolí objektu, takže vznikla i plocha pro pořádání nejrůznějších akcí a přibylo také parkoviště.

Na fotografii z osmdesátých let minulého století můžete vidět objekt mateřské školy na tehdejší ulici Emanuela Famíry. V roce 85 byla školka zrušena. V objektu pak byla restaurace, posilovna, fitcentrum a jednu část využívala i knihovna. To už se ulice jmenovala Podroužkova. Prostory byly ale nevyhovující a tak město rozhodlo o modernizaci celé budovy. Ta v těchto dnech končí.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "V minulosti došlo pouze k rekonstrukci venkovního pláště a oken. Teď došlo k celkové rekonstrukci objektu i jeho okolí."

Dvoupodlažní budova je sestavena ze dvou vzájemně spojených celků. Přízemí bude vyhrazeno dětskému a dospělému oddělení knihovny a literární kavárně, nad nimi bude oddělení literatury pro dospělé. K dispozici je i multifunkční sál.

Irena Šťastná, ředitelka knihovny: "V rámci všech poboček Knihovny města Ostravy to bude, mimo ústřední knihovnu, největší pobočka. Bonusem je to, že tady budeme mít i kavárnu."

Modernizace stála téměř 60 milionů korun. Součástí byly i úpravy okolí. Vzniklo 25 parkovacích míst a také plocha pro různé akce. Revitalizována byla i zahrada.

Irena Šťastná, ředitelka knihovny: "Před budovou je také velká vydlážděná plocha, takže můžeme vylézt s kulturou i ven, za což jsem moc ráda." 

V těchto dnech se už do knihovny navážejí knihy. O datu otevření vás budeme informovat.
SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s., Ostrava
Ostrava
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

MK CCF s.r.o., Vratimov
Vratimov
od 16 200 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků