Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava bude lidem přispívat na kanalizační přípojky. Program navazuje na likvidaci výtoků do vodník toků

  • Ostrava,

Ostrava pokračuje v likvidaci volných výustí splaškových vod do vodních toků. S tím samozřejmě souvisí budování kanalizace. Lidé, kteří se budou nově do kanalizace připojovat, mohou požádat magistrát o dotaci.

Už jsme vás informovali o velkých investicích ostravského magistrátu do vodohospodářských projektů. Jsou mezi nimi projekty na budování kanalizace i likvidaci volných výustí, kterou splaškové vody odtékají do vodních toků. Ostravské zastupitelstvo nyní rozhodlo, že bude lidem přispívat i na stavbu kanalizačních přípojek k rodinným domům. 

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: „Program jako celek by se měl týkat bezmála pětistovky vlastníků rodinných domů v dotčených obvodech, jejichž nemovitosti jsou v současné době napojeny na jednotnou kanalizaci. Tu nelze pro velký obsah dešťových vod přepojit na čistírny odpadních vod, proto ústí do vodních toků. Aby bylo možné tyto volné výustě zrušit, město postupně buduje, případně rekonstruuje nebo rozšiřuje kanalizaci. Cílem je zajistit odkanalizování takzvanou oddílnou kanalizací se souběhem splaškové a dešťové kanalizace. To umožní zrušit všechny volné výustě nejpozději do roku 2025, jak nám ukládá legislativa. Kýženým efektem bude také podstatné vyčištění řek Ostravice a Lučiny, do nichž už se nedostanou žádné splaškové vody."

Program podpory se týká vlastníků nemovitostí v Petřkovicích, Bartovicích, Michálkovicích, Hrušově a v Koblově. Město bude jednotlivé výzvy vyhlašovat v návaznosti na dokončení konkrétních staveb. Obyvatelé pomoc města vítají. 

anketa: 

"Já jsem úplně nadšená, výborné. Máme tady žumpu a musíme čerpat, takže kanalizace bude úplně perfektní." 

"Určitě je to posun. Kanalizace je třeba. Řešíme to tady žumpou a to je středověk." 

První program se týká Jahodové ulice v Petřkovicích Žádosti o dotace bude možné podávat v termínu od začátku července do konce září letošního roku. Kanalizační přípojky budou muset být hotové nejpozději do konce roku 2022.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy