Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Těžký domíchávač zapadl na cyklostezce na okraji Ostravy, řidiče tam vedla navigace

  • Ostrava,

Domíchávač s šesti tunami betonu zapadl v úterý pravými koly do deštěm rozmáčeného trávníku vedle cyklostezky z Ostravy na Hlučín. Vyprostit ho přijely dvě jednotky profesionálních hasičů. Po přečerpání betonu do náhradního nákladního auta, poté hasiči samotný stroj o váze 16 tun obkopali a vytáhli silným navijákem vyprošťovacího speciálu Bizon.

Řidič domíchávače vezl v úterý dopoledne na nedalekou stavbu 6 tun betonu a projížděl poměrně úzkou a na začátku jasně označenou cyklostezkou, tvořenou zámkovou dlažbou.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Tvrdil, že jej tam vedla navigace. Při objíždění koruny vzrostlého stromu sjel pravými koly do deštěm rozmáčeného trávníku vedle řádně označené cyklostezky, vedoucí z okraje Ostravy, místní část Lhotka, do Hlučína, místní části Bobrovníky."

Kola se mu zabořila po téměř polovinu svého objemu. Na pomoc přijely dvě profesionální jednotky hasičů ze stanic Přívoz a Zábřeh, odkud vyjel vyprošťovací speciál Bizon a mobilní kontejnerová dílna.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči v první fázi zabezpečili zabořený a lehce nakloněný domíchávač stabilizačními tyčemi Paratech. Aby mohli pokračovat ve vyprošťovacích pracích, museli počkat na přečerpání 6 tun čerstvého betonu soukromou firmou na korbu přistaveného nákladního automobilu, kam mj. půjčovali plastové pytle k ucpání škvír."

Po odlehčení původně dvaadvacetitunového kolosu o šest tun stabilizační tyče uvolnili a začali pečlivě obkopávat a obrývat kola, zarytá v trávě a bahně, a podkládat pod a mezi tato kola dřevěné hranoly.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Bizon ve spolupráci s řidičem domíchávače a navigujícími hasiči dokázal vytáhnout zpět na zpevněnou cyklostezku domíchávač svým silným zadním navijákem během několika minut, když bylo správně položenými dřevěnými hranoly eliminováno riziko, že by se do měkkého podkladu probořil ještě hlouběji."

Zbytek cyklostezky se už domíchávač nemusel vyhýbat žádné koruně stromu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy