Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava udělovala nejvyšší ocenění města. Nově ho obdržely tři osobnosti

  • Ostrava,

Listopadové zastupitelstvo města bylo mimořádně slavností. Jeho součástí totiž bylo i udělování nejvyšších ocenění. Cenu města obdržely hned tři významné osobnost, které se zasloužily o rozvoj Ostravy.

Ve slavnostním sále ostravského magistrátu, kde se převážně schází zastupitelstvo, se uskutečnilo předávání významných ocenění města. I tentokrát byla ocenění součástí jednání zvolených představitelů Ostravy, kteří musejí vybrané osobnosti schválit. Cena města tak byla udělena Iloně Rozehnalové, ostravské patriotce a ředitelce Okrašlovacího spolku Za krásnou Ostravu.

Ilona Rozehnalová, laureátka Ceny města Ostravy: "Já se na cenu necítím z toho důvodu, že dělám vždycky v týmu a spíše ji vnímám jako ocenění širší komunity v Ostravě, která je kolem spolku Fiducia a Okrášlovacím spolku Za krásnou Ostravu."

Další oceněnou je Lenka Mynářová, která je iniciátorkou systematické podpory výuky technických oborů a podpory talentů města.

Lenka Mynářová, laureátka Ceny města Ostravy: "Já bych hlavně chtěla poděkovat vám. Poděkovat vám za odvahu, kde před několika lety jste začali systematicky podporovat talenty. Nastartovali jsme úplně nový dotační titul, který v té době neměl v ČR ani ve světě obdoby."

Třetím oceněným je významný český architekt a urbanista Josef Pleskot, který je podepsán pod řadou realizací v Ostravě. Jde například o aulu Gong v Dolních Vítkovicích, Svět techniky, Bolt Tower nebo Heligonku. Josef Pleskot ale bohužel nemohl dorazit a cenu si převezme jindy.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Mám radost, že každá z těch tří osobností vytváří zajímavé a široké spektrum činnosti a každá z nich se do tváře města zapisuje jiným způsobem."

Cena města Ostravy se uděluje od roku 1996 a za tu dobu ji získalo 37 osobností a kolektivů. Často jde o umělce, sportovce či válečné veterány.

Nahlásit chybu


K tématu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 32 820 Kč/měsíc

Detail