Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Od pondělního rána jezdí po Ostravě nejmodernější tramvaj. Tvarem připomíná těžní věž

  • Ostrava,

Cestující v Ostravě vozí od pondělního rána nejmodernější tramvaj v celé zemi. Vyrobila ji Škodovka a po zkušebním provozu ji doplní další stroje vyrobené dokonce už přímo v Ostravě. Svým tvarem připomíná nohu těžní věže.

Krátce před desátou hodinou vyjela z dílen Dopravního podniku Ostrava, kde sídlí také Škoda Ekova, na svou první jízdu s cestujícími zcela nová tramvaj. Jde o Škodu 39 T, která je nejmodernějším strojem z celé flotily. Unikátní je i tvar přední části, který připomíná nohu těžní věže. 

Martin Chovanec, ředitel technického úseku DPO: "Kapacitně nahrazuje dva starší vozy typu T3 a T6, které mají obsaditelnost 100 lidí. Tento vůz má kapacitu 200 cestujících." 

Dopravní podnik Ostrava objednal 35 těchto vozů za miliardu a 700 milionů korun. První dvě tramvaje ještě vyráběli pracovníci v Plzni, ale ostatní už se budou stavět v Ostravě. 

Miroslav Mareš, předseda představenstva Škoda Ekova: "Jsme ve fázi bouřlivého rozvoje. Nabíráme nové lidi především do výroby - specialisty, elektromechaniky, strojní zámečníky, protože ten projekt je veliký a budou následovat další." 

Nová tramvaj je ve zkušebním provozu na lince číslo 4. Před tím už ale bez cestujících najezdila 20 tisíc kilometrů. Pak dostane průkaz způsobilosti a od února může být v běžném provozu.

Miroslav Svozil, náměstek primátora Ostravy: "Nová tramvaj je krásný dárek pro občany Ostravy. Určitě je také nejmodernější v republice." 

Tramvaj jezdí rychlostí až 80 kilometrů v hodině a je nejtišší z celého vozového parku. Ostrava má v současné době asi 240 tramvají. 

Nahlásit chybu


K tématu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail