Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava financuje sport podle nového systému. Pro kluby je připraveno 133 milionů korun

  • Ostrava,

Ostrava v příštím roce rozdělí mezi sportovní kluby 133 milionů korun, a poprvé k tomu bude využit nový systém. Podpora bude rozdělována plošně na sportovce, bez ohledu nato, jakému sportu se věnuje. Změny se dotkly i dotací do vrcholového sportu. Rozděleny byly i peníze na sportovní akce.

Ostrava podpoří v příštím roce celkem 172 projektů v oblasti tělovýchovy a sportu, významných sportovních akcí a podpory významných sportovních klubů. Rozděleno bude mezi ně 133 milionů korun, což je o 20 procent více, než v letošním roce. 

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora: „Jsme rádi, že můžeme být partnerem různorodých aktivit v oblasti sportu na území města. Jedním z negativních důsledků pandemie je rovněž menší zájem dětí sportovat a vyhledávat pohyb, je proto nezbytné nabídnout jim dostupné sportovní vyžití, vést je ke zdravému životnímu stylu a dostatečně je motivovat. Věřím, že tento nový systém s jasnými pravidly prospěje klubům, a motivuje i je získávat více dětí pro sport a pohyb."

Nově jsou peníze v oblasti tělovýchovy sportu přidělovány plošně - 4600 korun na jednoho sportovce, bez ohledu na sport i velikost klubu. Dětí je v tomto programu 15 tisíc. Vrcholové kluby, které mají 8 tisíc dětí,  jsou hodnoceny podle sportů, které reprezentují. Nově se už nepřihlíží k pohlaví sportovců. Systém je přehlednější a jednoduší, což kluby přivítaly.

Jan Pala, předseda Klubu plaveckých sportů Ostrava: "Nový systém je určitě srozumitelnější, jednodušší, to vyplnění je rychlejší. Ubyla tam spousta méně důležitých věcí." 
Marek Švábík, předseda B.O.Chance - badmintonový oddíl Ostrava: "Pro nás je to posun dopředu." 

Pro vrcholové kluby je navíc připravena také podpora marketingové strategie a pomoc se získáváním sponzorů. Asi 9 milionů korun dostanou kluby na pořádání nejrůznějších sportovních akcí. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy