Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská Ostrava chce zastavět území kolem tanku. Zejména půjde o bytové domy

  • Ostrava,

Slezská Ostrava plánuje znovu zastavět území, které v minulosti tvořilo historické centrum, ale domy byly zbourány zejména v souvislosti se stavbou Bohumínské ulice. Jde o lokalitu v okolí tanku za mostem Miloše Sýkory. Jako první se začne stavět bytový dům.

Slezská Ostrava je nejstarší písemně doloženou částí dnešní Ostravy, když se její součástí stala teprve ve 20 století. Na její dnešní podobě se značně podepsala výstavba Bohumínská ulice, kdy bylo zbouráno mnoho domů. Na záběrech z filmu Tanková brigáda natočeného v padesátých letech můžete vidět, jak to vypadalo za mostem Miloše Sýkory. Městský obvod chce nyní území znovu dotvořit a vrátit Slezské původní význam a kvalitu. 

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "Pozemek, který prodáváme na ulici U staré elektrárny je vlastně je vlastně jedním z prvních pozemků v oblastí Zámostí, který se nabízí k prodeji. To území bylo historicky zastavěno, bylo to jádrové území města. My se dnes snažíme ty proluky zastavět." 
Prvním počinem ve snaze o proměnu Slezské Ostravy bude stavba polyfunkčního domu u Bohumínské ulice vedle tanku. Magistrát prodal pozemek soukromé společnosti, která má v plánu obytný dům s obchodním přízemím.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Ten dům by měl kombinovanou funkci. Bylo by v něm bydlení v počtu 11 bytů, dva obchodní prostory a nějaký veřejný prostor kolem. Na tento projekt naváží další záměry prodeje v té lokalitě."  

Investor se zavázal, že nejpozději rok po vydání stavebního povolení začne stavět. Dalším rozvojem lokality  Zámostí se bude město zabývat v průběhu roku. Z Bohumínské ulice chce vybudovat městskou třídu s kvalitním veřejným prostorem. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy