Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Šroťák přerušil železniční dopravu na Ostravsku. Ukradl zabezpečovací kabely

  • Ostrava,

Vysoký trest může očekávat šroťák, který způsobil přerušení železniční dopravy na Ostravsku. Ukradl totiž zabezpečovací kabely, takže způsobil velké problémy železničářům. Dopaden byl policisty, když se vrátil na místo činu.

Loni na konci září zaznamenali železničáři výpadek zabezpečovacího zařízení mezi stanicemi Ostrava - Hlavní nádraží a Hrušovem. Okamžitě musela být na chvíli přerušena doprava a později fungovala pouze omezeně. Technici vyrazili najít problém a dokonce se jim povedlo u kolejí zastihnout zloděje, který sekyrkou usekal zabezpečovací kabely, aby je mohl odnést do sběrny. Bohužel jim ale utekl. 

Nela Friebová, mluvčí Správy železnic: "Došlo ke krádeži 6 kusů zabezpečovacích kabelů, což vedlo k částečnému výpadku zabezpečovacího zařízení. Doprava fungovala v omezeném režimu, a to do 13:15, kdy se podařilo plnohodnotně zprovoznit hlavní traťové koleje. Tento incident měl dopad do plynulosti drážní dopravy na koridorové trati, kdy vlaky byly zpožděny v řádu několika minut."

Policisté rozjeli pátrání. Tato trestná činnost je velmi nebezpečná. Bez zabezpečovacího zařízení může dojít v krajním případě i ke srážce vlaků. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté provedli ohledání místa činu a kriminalistický technik zajistil stopy. Případem se intenzivně začali zabývat kriminalisté z Ostravy Přívozu. Na základě operativní činnosti a místní znalosti vedl směr jednoznačně na osobu možného pachatele. Tím byl 30letý muž s bohatou trestní minulostí."

K zadržení pachatele pomohla náhoda. Policisté ho zadrželi nedaleko místa činu při běžné kontrole. Kromě trestu za obecné ohrožení, mu hrozí trest i za vydírání. Železničářům totiž vyhrožoval, že pokud ho nenechají utéct, zbije je kovovou tyčí. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy