Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci si pochutnali ve "Fajnem školním bistru." David Valíček tentokrát vařil pro ZŠ Bohumínská

  • Ostrava,

Fajne školní bistro - to je název projektu, který umožňuje jídelnám ostravských základních škol další rozvoj. Pod vedením známého kuchaře Davida Valíčka se mohou kuchařky zdokonalit ve vaření tak, aby bylo jídlo zdravé, podle norem a hlavně chutné.

Projekt Fajne školní bistro jsme vám už představovali. Získal ale takovou popularitu, že stále pokračuje a nyní oblíbený šéfkuchař David Valíček vařil s kuchařkami v jídelně Základní školy Bohumínská ve Slezské Ostravě. 

David Valíček, šéfkuchař: "Tento projekt je zajímavý a je fajn. Člověk poznává a učí se u toho. Pak systematicky vylepšujeme, co zkusit udělat jinak, abychom těm jídelnám a hlavně kuchařkám pomohli." 

Tentokrát si děti pochutnaly na polévce halászlé, hlavního jídla s názvem mac and cheese s květákovým kuskusem a jako moučník bylo čokoládovým brownie s vlašskými ořechy a slaným karamelem.

anketa, děti ZŠ Bohumínská: "Moc mi to chutná."
"Já tady ty jídla mám ráda, často mi to chutná."
"Mi dneska chutnala jen ta polívka." 
Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: „Projekt zatraktivňuje stravování v našich školních jídelnách za současného respektování předepsaných nutričních limitů. David Valíček sdílí své zkušenosti s personálem školních kuchyní a jejich společným cílem je připravit zdravá a současně chutná jídla. Nutno dodat, že se to společnými silami daří bezezbytku. Projekt jsme zahájili již v roce 2019 a je velmi oblíbený od samotného počátku, reakce dětí i dospělých strávníků jsou nadšené."

Pro školní jídelny je vaření se zkušeným šéfkuchařem inspirující a kuchařky se mohou zdokonalit ve své profesi. 

Jana Jadrníčková, zástupkyně vedoucí školní jídelny ZŠ Bohumínská: "Děvčata z toho měla zpočátku velký strach, ale nakonec to z nich všechno opadlo a byla ráda, že tady měla někoho, kdo jim ukáže něco nového." 

Na výjimečné gastronomické zážitky se mohou těšit malí i velcí strávníci ostravských školních jídelen také v novém školním roce, kdy bude projekt pokračovat. 

Nahlásit chybu


K tématu




Zdeněk Klapuch, Home Office
Ostrava
od 7 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 32 820 Kč/měsíc

Detail