První dítě Moravskoslezského kraje i Ostravy se narodilo ve Fakultní nemocnici Ostrava

  • 3. ledna 2022,
  • 16:43,
  • PR

Na Gynekologicko – porodnické klinice FN Ostrava se loni narodilo 2 619 dětí, což je nejvíce za posledních 25 let. Ve srovnání s rokem 2020 je to nárůst o více než 10 %. Prvenství v roce 2022 mají hned dvě děti. Obě se totiž narodily 56 minut po půlnoci.

Maminka Matyáše, prvního dítěte Ostravy, s porodní váhou 4 290 gramů to měla do porodnice FN Ostrava jen pár kilometrů. Maminka 2 880 gramů vážícího Vojtěcha, který je prvním dítětem Moravskoslezského kraje, přijela až z Doubravy na Karvinsku. „Oba chlapci se narodili přirozenou cestou a opravdu ve stejnou chvíli. Proto máme letos takovou výjimečnou, skoro až raritní situaci,“ doplnil MUDr. Richard Špaček, vedoucí lékař porodních sálů. Obě maminky i jejich děti dnes v porodnici navštívil nejen ředitel FN Ostrava, ale také hejtman Moravskoslezského kraje a primátor statutárního města Ostravy.

A svým způsobem raritní byl v porodnici FN Ostrava i celý uplynulý rok 2021. Tým, který vede přednosta Gynekologicko – porodnické kliniky doc. MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D., MBA, pomohl přivést na svět nejvíce dětí za celou dobu fungování kliniky v areálu v Ostravě - Porubě.

Myslím si, že na ten rekordní počet porodů má vliv několik faktorů. Postavili jsme se za to, aby v době přísných proticovidových opatření mohli být u porodu a bezprostředně po něm otcové, aby mohly na porodní sál i duly. Intenzivně komunikujeme s našimi rodičkami jednak přímo, a jednak cestou naší facebookové stránky /https://www.facebook.com/porodnicefno/, která má největší dosah v Česku. A další důležitou skutečností je stálá přítomnost fyzioterapeutky, za kterou na kliniku přijíždějí rodičky z celé republiky,“ uvedl docent Šimetka.

Porodníci FN Ostrava zajišťují nejvyšší míru odborně poskytované péče, ale přitom se snaží respektovat přání rodiček a co nejvíce podporovat přirozené porody.Bohemia Marten Plus s.r.o. - Lidl Kravaře
Kravaře
od 110 Kč/hod.

Detail

GOBI parket s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 11 000 do 14 000 Kč/měsíc

Detail

Lucie Šenkýřová, Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků